Вікторія Сюмар: Історія з Русланом Рябошапкою – про те, що Зеленський хоче отримати «свого прокурора Пшонку»

Зеленський хоче змінити генерального прокурора, щоб посилити політичні репресії і отримати ще більше «свого генерального прокурора». Про це заявила народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар з трибуни парламенту.

«Сім місяців тому я пригадую Рябошапку як яскравого, красивого представника дрім-тім команди Володимира Зеленського, якого возили по Європам – по Парижам і показували молоде оновлене обличчя діючої влади.

Що я бачу сьогодні в залі? Сьогодні в залі я бачу як його звільняє сама влада, називаючи словом «воно». Демонструючи, очевидно, високий рівень політичної культури, ну і напевно рівень взаємин в середині своєї команди. Ну такий собі сигнал. Президент правда сказав м’якіше. Президент сказав, що він не справився», – сказала Сюмар

 «Давайте розберемо чим ми запам’ятали Руслана Рябошапку з чим він справився а з чим ні. Перше, що я пригадую, це справи проти ветеранів і волонтерів. Сам Генпрокурор потім визнав, що доказів на його думку не є достатньо. Але Юлія Кузьменко, Ріфмайтер перебувають за гратами не перший місць. Яна Дугарь під домашнім арештом.

Замість цього ми побачили звільнення беркутівців, які з 2015 року були за гратами , але який відпустити, віддали російським бойовикам. Напевно треба було комусь політично попіаритися і напевно треба було десь продемонструвати новий політичний курс України», – додала Сюмар.

Також вона підкреслила, що перша підозра, яка була підписана генеральним прокурором після зняття депутатської недоторканості, стала політично вмотивована підозра проти представниці «європейської Солідарності» Софії Федини.

«Що ми побачили ще? Ми тут дуже багато з вами говорили про справедливість, якщо ми позбудемося депутатської недоторканості. І в нас є перша підозра, підписана Генеральним прокурором Русланом Рябошапкою, підписана нашій колезі Софії Федині з приводу того, що вона записала ролик на Фейсбуці, де сказала, що ніхто не безсмертний. І за це вона отримала фактично політично вмотивовану підозру», – зауважила Сюмар

«Але чи за ці прорахунки звільняють Руслана Рябошапку? Ні. Його звільняють за те, що він мало підписав політично вмотивованих підозр і про це сьогодні оголошують з трибуни Верховної Ради України. Показуючи повне нищення будь-яких європейських стандартів, відкриваючи повну дорогу до Європейського суду з прав людини будь-яким політикам, проти яких отакі політично вмотивовані підозри будуть виписуватися. Його звинувачують у тому, що він зустрівся з послами. Колеги, а з яких пір зустріч з послами ЄС і НАТО стало злочином в Україні? Може, ми розвернули свій зовнішньополітичний курс? Давайте будемо відвертими»,. – додала Вікторія Сюмар.

Сюмар наголосила, що Зеленський хоче отримати прокурора, який буде виписувати будь-які підозри проти опозиції, як в часи Януковича.

«Насправді історія з Русланом Рябошапкою – це про те, як отримати ще більш «свого генерального прокурора». Як зі «100% свого генерального прокурора» отримати Віктора Пшонку, який буде підписувати і штампувати політично вмотивовані підозри. Оцей шабаш, який ми сьогодні спостерігаємо проросійських сил, партії влади разом з олігархами – таке відчуття, що ви зараз зробили не Руслана Рябошапку. Ви робите самі себе» – підкреслила Вікторія Сюмар.