Вікторія Сюмар: Спроби ДБР заблокувати роботу телеканалу «Прямий» – це «зачистки» від Зеленського

Намагання ДБР заблокувати роботу телеканалу «Прямий» –  це спроба «зачистки» будь-якої критики президента Зеленського і його команди.

Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар в коментарі журналістам.

«Мета дуже проста – вона називається зачистки інформаційного простору від будь-яких критичних, або опозиційних матеріалів. Створення «теплої ванни» українській владі, в першу чергу, тієї, яка знаходиться на вулиці Банковій, тобто для президента Зеленського», – підкреслила вона. 

Вікторія Сюмар зауважила, що ДБР переслідує канал, який критикує владу, має іншу точку зору і пропагує проєвропейські цінності.

«Все, що повзано з проєвропейським курсом викликає таку реакцію – що все має бути зачищено і при цьому з інформаційного поля України. І під це, в першу чергу, підпадає телеканал «Прямий», – зауважила парламентар.  

Народний депутат підкреслила, що ухвала ДБР незрозуміла, а втручання в роботу телеканалу – пряма цензура.     

«Ухвала ДБР – дуже дивує. Яким чином не обґрунтувавши можна вимагати доступ до любих матеріалів телеканалу?  А якщо це мова йде про захист джерел, а це регулюється міжнародною практикою. А якщо йдеться про якісь журналістські розслідування? Може саме це хоче вилучити ДБР? Це називається прямою цензурою. Адже це може прямо позначитися на редакційній політиці і на редакційних матеріалах, які сьогодні є в редакції.

З такими речами будь-який суд намагається бути обережним. Але напевно це не стосується Печерського суду, який сьогодні «бере під козирок» будь-які політичні замовлення», – наголосила Вікторія Сюмар.