Мустафа Джемілєв: російський окупаційний режим не хоче звільняти ув’язнених кримських татар, бо вони ідейні борці за Україну

Списки для наступного обміну вже готові і обміняти потрібно в першу чергу тих кримських татар, які засуджені російською окупаційною владою на великі терміни. Про це заявив лідер кримськотатарського народу, народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Мустафа Джемілєв.

«Нам передали список з СБУ на затвердження. І невдовзі вони будь-якою ціною все таки планують обмінювати людей. Але ми для себе визначили пріоритети: обмінювати потрібно передовсім тих, у кого найбільші терміни, наприклад, 17-18 років і за станом здоров’я. Списки вже готові, але зараз Росія просто не веде розмов про це», – сказав Джемілєв.

Він наголосив, що уповноважена з прав людини Людмила Денисова говорила з ним про можливість включення кримських татар у списки на наступний обмін полоненими.

«Вона говорила: «Звісно включимо». Але я мушу сказати, що росіяни категорично проти звільнення кримських татар. По-друге, у нас там доволі ідейні люди. Якщо вони дізнаються, що їх обмінюють на бандитів, то вони можуть і відмовитися. От ми з допомогою Ердогана (президента Туреччини – ред.) звільнили Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова. Ердоган нам говорив, що попросив Путіна їх звільнити, а потім з’ясувалося, що в обмін на це Туреччина була змушена видати двох терористів, які на території Туреччини вбивали чеченських дисидентів. Це професійні вбивці, співробітники ГРУ. І от Умеров і Чийгоз говорять: «Якби ми знали, що такою ціною, то ми б не звільнялися». Тому тут можуть виникнути такі неприємні для української влади питання, що якщо люди вийдуть і скажуть: «Чого ви нас звільнили?» – пояснює Джемілєв.