
Різка зміна уряду президентом Зеленським вже викликала негативні наслідки для України та недовіру міжнародних інвесторів. Про це написав радник п’ятого президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв в блозі «Дипломатія Зеленського початку березня: плюси і мінуси» на lb.ua.
«Поспішна зміна Уряду Гончарука та ключових реформаторів, у тому числі у сфері антикорупційної політики, підірвала довіру міжнародних інвесторів до України та її довгострокових єврооблігацій, а відтак загрожує макроекономічній стабільності нашої держави», – зазначив він.
Дипломат також зауважив, що американський інвестиційний банк Мorgan Stanley вже змінив рейтинг боргових зобов’язань України у валюті на «несприятливий» та порадив клієнтам розглянути можливість продажу українських єврооблігацій у зв’язку із загрозою гальмування реформ і невизначеністю щодо продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.
«І хоча прем’єр-міністр підтвердив готовність до конструктивної співпраці з МВФ, а новопризначений міністр фінансів України провів першу зустріч з постійним представником МВФ в Україні, наші міжнародні фінансові партнери відтепер будуть оцінювати політику Зеленського за реальними справами», – підкреслив Костянтин Єлісєєв.
За його словами, справжнім тестом для нового уряду стане вирішення питання про неможливість повернення націоналізованого ПриватБанку колишньому власнику-олігарху.
Занепокоєння викликав і черговий інформаційний вкид з боку новопризначеного прем’єр-міністра України Шмигаля щодо необхідності відновлення постачання води до Криму.
Єлісєєв зауважив, що, незважаючи на швидку реакцію представництва президента України в Криму і запевнення, що вода не подаватиметься до повної деокупації півострова, стурбованість щодо незмінності позиції Зеленського у цьому питанні залишається дуже гострою.
«Враховуючи кризову ситуацію на Кримському півострові з постачанням води для сільськогосподарських, промислових та військових потреб, очевидно, що Росія намагатиметься забезпечити вирішення «водного питання» під час переговорів з командою Зеленського як частину «пакету» мирних домовленостей», – вважає він.