Вікторія Пташник: як юрист і адвокат я чітко бачу, що команда Юлії Світличної грубо порушила закон, не допустивши журналістів на зустріч з виборцями

Перешкоджання професійній діяльності журналістам і заборона людям знімати відео під час зустрічі з кандидатом в народні депутати – протизаконні.

Про це заявила кандидат в народні депутати від «Європейської Солідарності» по 179 виборчому округу Вікторія Пташник в ефірі телеканалу «Прямий».

«Я як юрист і адвокат абсолютно чітко розумію, що таке перешкоджання журналістській діяльності. Це, до речі, злочин і за нього передбачена  кримінальна відповідальність. Події з журналістами телеканалу «Прямий» можна кваліфікувати за статтею Кримінального кодексу. І мені дуже хотілося, аби поліція розібралася, тому що коли кандидат в народні депутати проводить свою агітацію, то цю агітацію не то що журналістам можна знімати, будь-хто може туди прийти: знімати, фотографувати, ставити питання. Саме в цьому і полягає відкритість виборчого процесу», – наголосила вона. 

Також Вікторія Пташник повідомила, що така ситуація сталася не тільки з журналістами телеканалу «Прямий».

«Мені також скинули відео, де інша дівчина, яка сиділа в цій залі, намагалася знімати на зустріч на відео, але пані Світлична досить жорстко відреагувала на це… Це відео можна побачити на моїй сторінці в Фейсбук, я його розмістила», – сказала Вікторія Пташник.

Політик наголосила, що процес демократії у тому і полягає, що на зустрічі з будь-якими кандидатами в народні депутати може потрапити будь-хто і ставити будь-які питання.

«А коли інша кандидатка, я говорю про пані Світличну, дозволяє собі закликати присутніх в залі проголосувати за те, аби видворити людину із зали – мені здається, що ми опинилися в якомусь середньовіччі. І тому у мене виникає величезне питання: а в разі потрапляння до парламенту як далі вона буде себе поводити із журналістами?» – зауважила політик.   

Вікторія Пташник наголосила: «За такі дії пані Світличної і її команди проти журналістів телеканалу «Прямий», я вважаю, має бути кримінально-правова відповідальність».