Марія Іонова: на передовій за наказом Зеленського нашим бійцям забороняють стріляти у відповідь – опломбовані боєприпаси, патрони, гранати


Збройні сили України мають право оборонятися і стріляти у відповідь, а головнокомандувач Зеленський позбавив їх цього права.

Про це заявила народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова в коментарі телеканалу «Прямий».

«Це неповага до нашого війська. Адже вони не можуть стріляти у відповідь, захищати себе. Давайте згадаємо нещодавні масивні обстріли зі 152 калібру, забороненого калібру. І де тут позиція головнокомандувача, де відповідь президента на все це? Може він дзвонив Путіну? Чи дзвонив пані Меркель? Чи обговорював, що треба посилювати тиск?» – зауважила народна депутатка.

Марія Іонова наголосила: «Збройні сили України – це не м’ясо, це люди. Люди, які захищають наші кордони, і вони мають знати і розуміти стратегію. І вони мають розуміти, що якщо вони воюють, то вони мають право захищатися, а не чекати годину дозволу стріляти у відповідь. 

Народний депутат від «Європейської Солідарності» Михайло Бондар зауважив, що неприпустимою є ситуація, коли наші військові годинами чекають дозвіл стріляти у відповідь.

«Вчора на сході знову були обстріли, знову є загиблі військові. При цьому наші збройні сили тільки через годину змогли дати відповідь, адже є заборона стріляти у відповідь. Наразі на передовій опломбовані боєприпаси, патрони, гранати. Це неприпустима ситуація», – наголосив політик.