Ірина Геращенко: Останні заяви чинної влади свідчать, що Україну затягують в пастку Кремля

Останні заяви чинної влади свідчать, що Україну затягують в пастку Кремля.

Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в коментарі «Прямому».

«Для мене очевидно, що це є неспівпадіння, що спочатку прем’єр- міністр говорить, так випадково, про необхідність подачі води до окупованого Криму, потім міністр оборони говорить, що ми вже не впроваджуємо стандарти НАТО, потім співпадіння, що в Мінську при політичній групі створюється якась консультаційна рада, і інформація спочатку про цю консультаційну раду іде, знаєте, така радісна від російських пропагандистських каналів. Так звані міністри так званих республік говорять, що в Мінську домовилися про прямий діалог Києва і окупованого Донбасу. Якщо це так – то це абсолютно кремлівський сценарій»,- сказала парламентар. 

Вона наголосила, що Кремль постійно вимагав перемовин Києва і окупованих територій для того, щоб легітимізувати свої маріонеткові режими.

«Ми категорично проти прямих переговорів з окупаційними режимами. Що має узгоджувати Україна, що  легітимізувати? Наше законодавство? Це потребує виключно координації Мінської групи з парламентом України. Тому що саме парламент має приймати закони, а такі делікатні закони як амністія і можливі вибори на територіях після їх демілітаризації потребують і суспільного обговорення. Хто має робити це суспільне обговорення? Люди, які мають абсолютну репутацію моральних авторитетів. Той круглий стіл, який відбувся сьогодні – є питання до фаховості, компетентності цих людей та їх намірів. Все це накладається такими дивними шарами співпадінь, які свідчать, що українську владу вольно чи невольно затягують  в пастку Кремля, який намагається сьогодні легітимізувати ці так звані влади, так звані республіки і ввести наратив громадянської війни в Україні»,- зауважила парламентар.

Геращенко зазначила, що це дуже небезпечні сценарії.

«Ми вимагаємо від влади роз’яснити про які координаційні і консультативні ради йдеться, що тут мається на увазі. Ми вимагаємо від влади публічно відреагувати на візит ОПЗЖ до Москви, ручкання з Держдумою РФ, яка голосувала за введення військ на Донбас і по суті є співучасником у вбивстві тих хлопців, чиї імена ми вшановуємо»,- додала політик.

Вона також підсумувала засідання ТРК по врегулюванню ситуації на Донбасі, яке відбулося в Мінську 11 березня: «Очевидно, що ми вітаємо будь-які поступи в питанні звільнення заручників. Це важливо. Але чому в підсумковому сухому комюніке немає жодного слова про безпеку, припинення вогню, режим тиші. Все це відбувається на фоні значного загострення на фронті і жодної реакції на це немає. При цьому в комюніке є про підготовку розведення ще в деяких пунктах. Що це таке? Чи усвідомлюємо ми яка наша стратегія захисту територій, чи ми знову ідемо на поступки Путіну заради якоїсь нової зустрічі в нормандському форматі?».