У метрополітені Києва можна буде користуватися зв’язком 4G – Володимир Прокопів

Київрада затвердила механізми, які дозволять операторам мобільного зв’язку запустити 4G в київському метрополітені, а інтернет-провайдерам розвивати свої мережі в столиці.

Про це повідомив секретар Київради, голова територіальної організації партії «Європейська Солідарність» в місті Києві Володимир Прокопів

«Сьогодні ми затвердили чесні правила співпраці комунальних підприємств та установ із операторами мобільного зв’язку. Тепер вони щомісяця легально сплачуватимуть податки в столичний бюджет за користування інфраструктурою міста. З прийняттям цього рішення очікуємо появу 4G у метрополітені і загалом кращу якість зв’язку», – зазначив Володимир Прокопів.

Міська рада встановила плату за доступ до елементів інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільчої мережі комунальної власності.

Голова постійної комісії транспорту, зв’язку та реклами, депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Окопний зауважив, що рішення Київради визначає зрозумілий механізм встановлення такої плати за використання елементів міської інфраструктури провайдерами.

«Цей документ на рівні Києва встановлює прозорий механізм формування плати за доступ операторів і провайдерів до елементів міської інфраструктури. З усіх точок зору проект рішення є регуляторним актом, тож було важливо зрозуміти позицію Державної регуляторної служби. Наразі таку відповідь Київрада отримала: Держслужба не вбачає тут регуляторних норм. Тому ми підтримали даний проект рішення», – повідомив Олексій Окопний.