На фоні пандемії країна повинна мати системний план протидії Covid-19 – Вікторія Сюмар

На фоні пандемії країна повинна мати системний план протидії Covid-19. Народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар опублікувала на своїй сторінці в мережі Facebook рекомендації як вберегтися від коронавірусу:

1. Налагодити систему інформування як запобігти захворювання, як дотримуватися карантину, як діяти у разі симптоми. Це соціальна реклама, групи в соцмережах, централізовані смс-розсилки в тд…
2. Забезпечити дотримання карантину. Як посадовим особам, так і громадянам. Міста мають бути готові не лише обмежувати масові зібрання, але і дезінфекцікувати громадський транспорт, захист працівників побутової сфери і тд.
3. Нарешті впровадити систему діагностики. Поки що вона не працює. Лабораторії на місцях, наявність там тест-систем, можливість діагностики в КПП, аеропортах.
4. Посилити контроль на кордоні та забезпечити місця для карантину осіб з симптомами і тд…
5. Підготувати систему охорони здоров’я: 1) підготовка палат інтенсивної терапії; 2) закупка апаратів штучного дихання; 3) захист медичних працівників; 4) зміна логістики в лікарнях; 5) моніторинг «групи ризику» – хворих на хронічні хвороби, люди старшого віку та індивідуальна робота з ними.
6. Забезпечити зміни до законів та перерозподіл бюджету з огляду на нові виклики.

Їх – викликів – багато. Всі в одному човні. Це тест на дорослість для всіх. І час діяти по дорослому.