Зеленський відмовився від опору агресору та зосередився на політичних переслідуваннях опозиції – Микола Величкович

Президент Зеленський та його команда кардинально змінили підходи у ключових питаннях, які визначають розвиток України у майбутньому – відійшли від опору агресії Росії, запроваджують неконтрольований ринок землі, згортають децентралізацію. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Величкович на зустрічі з активом «Європейської Солідарності» на Чернігівщині.

У Чернігові, Ніжині і Прилуках партійці «Європейської Солідарності» піднімали гострі питання, які сьогодні турбують жителів області – ринок землі, політичні переслідування патріотів, зрадницька позиція нової влади у російсько-українській війні.

«Європейська Солідарність» не проти ринку землі, але пропонований владою варіант більше нагадує базар. Він латиноамериканський, а не європейський», – зазначив депутат.

«Що потрібно було б зробити в першу чергу? Провести оцінку землі в залежності від якості ґрунтів, обмежити бенефіціарів, які не можуть бути громадянами країни-агресора. Важливим моментом є підтвердження походження коштів, за які ця земля купується», – пояснив Микола Величкович.

Депутат також підкреслив, що президент Зеленський та його команда змінили підхід у питанні боротьби проти агресії Росії та захисту територіальної цілісності, незалежності та суверенітету України. Вони відійшли від принципової позиції опору агресору як на міжнародній арені, так і всередині країни.

Водночас Микола Величкович акцентував, що Зеленський та його команда зосередились на переслідуваннях політичних опонентів, волонтерів, ветеранів та військових, які відстоюють інтереси України. Діюча влада системно переслідує п’ятого Президента України, лідера партії Петра Порошенка, депутатку від «Європейської Солідарності» Софію Федину.

Він зауважив, що нова влада також здає позиції п’ятій промосковській колоні і всередині держави. За його словами, поїздка депутатів від «Опозиційної платформи – За життя» у Москву є фактичною державною зрадою у де-факто воєнний час.

«Команді Петра Порошенка вдавалося мобілізувати міжнародну коаліцію і за допомогою економічних і політичних інструментів тиснути на ворога невійськовими методами. На жаль, діючий президент Зеленський, певно в силу своєї недосвідченості, намагається розгледіти в очах агресора мир. Але чому цей «носій миру» забрав наші території – Крим і Донбас?» – зазначив депутат.

Микола Величкович також наголосив, що команда «Європейської Солідарності» відстоює кілька принципових позицій і не дозволить новій влади знехтувати ними. Це і питання водопостачання Криму, і виборів в ОРДЛО.

Він наголосив на важливості продовження децентралізації – реформи, розпочатої п’ятим Президентом України Петром Порошенком, яка продемонструвала ефективність та створила необхідні умови для розвитку місцевих громад.

Микола Величкович зазначив, що партія Зеленського «Слуга народу» виступає за жорстку вертикаль влади і максимальний контроль над місцевими фінансами. І в цьому є основна загроза здобуткам громад, які вже на практиці відчули переваги фінансової самостійності ОТГ.