Генерал Забродський про тиждень зрад і грубого ігнорування «червоних ліній»: вода в Крим, недосяжні критерії НАТО та протокол із терористами

Влада грубо ігнорує і Конституцію, і закони України, і «червоні лінії», позначені  громадянським суспільством та проєвропейською опозицією. Дійшло до того, що вже й частина президентськоі фракції «Слуга Народу» виступила проти підписаних 11 березня у Мінську протоколів. Натомість для прикриття своєї капітулянтські позиції чиновники «заговорюють» складні питання на телевізійних ефірах, роблячи вигляд, що їх «не так зрозуміли» або «вирвали з контексту». Про це на своїй сторінці у мережі Facebook пише народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», генерал-лейтенант Михайло Забродський. Він звернув увагу, зокрема, на першу ж заяву нового прем’єр-міністра про постачання води до анексованого Криму. 

«Очільник чергової надзвичайно ефективної команди почав одразу із глобального завдання, яке одразу має вирішити всі проблеми країни – потрібно подати воду в Крим. Вочевидь, на думку нового очільника, керівництво країни протягом майже шістьох років просто не бачило, в силу певних причин, такого простого виходу із ситуації», – іронізує Забродський.

Він припускає, що очільник Уряду транслює чужі ідеї, тестуючи суспільну думку. «Все було сказано з «чужого голосу», відпрацьовуючи, так би мовити, початкову установку. Крім потоку критики і  обурень, відмовчування і вичікування з боку колег по команді, заява рівним рахунком нічого не принесла новому очільнику. Крім, цілком імовірно, такого ж стрімкого, як і виступ, початку втрати довіри і «зірваних масок», – резюмує Забродський. 

Ще одна скандальна заява минулого тижня прозвучала від новопризначеного Міністра оборони, який під час свого представлення висловив сумнів у досяжності ЗСУ стандартів НАТО. 

«Йдеться про керівника, який вважає, що і рух, і сам замисел вступу до НАТО є надмірно амбітними і недосяжними на сьогодні для країни і її Збройних Сил цілями. Дуже хотілося спитати: що саме мається на увазі під терміном «сьогодні» і коли, власне кажучи, планує наступити «завтра», – наголошує Забродський. Він звертає увагу, що Міністр оборони не є тією посадовою особою, яка формує політичний курс держави, а подібні заяви суперечать Конституції України, в якій закріплений курс на євроатлантичну інтеграцію. 

«Ну й найважливішою подією тижня, як зрозуміло, стало підписання в Мінську чергових доленосних документів стосовно врегулювання конфлікту на Сході. Якщо відкинути в документі барвисті словесні обороти дипломатичної мови (виписані, до речі, чомусь російською), то суть його можна викласти дуже просто – ви домовляйтеся там напряму с ДНР/ЛНР, а ми зі сторони подивимось/підкажемо. Ось вам і «червоні лінії». Їх навіть не перетнули, їх просто відкинули», – обурюється Забродський. 

Він переконаний, що підпис під протоколом від 11 березня перекреслив все, за що боролися тисячі українців з першого дня російської агресії. На переконання генерала Забродського, цей документ містить ознаки державної зради, і необхідно з‘ясувати, хто саме дав вказівку представникам України в ТКГ поставити підпис під цими протоколами. 

«Питання залишається лише в тому, хто саме погодив таке рішення? Як відомо, контактна група в Мінську має зовсім небагато самостійності в ініціативах», – зазначив Забродський.