Артур Герасимов: Через злочинну бездіяльність влади українці залишаються сам на сам з епідемією коронавірусу – масок немає, люди застрягли за кордоном, авіаквитки подорожчали в рази

Нова влада злочинно бездіяла та не готувалася до протидії розповсюдження епідемії коронавірусу в Україні, в результаті українці залишились сам на сам у боротьбі з коронавірусом, а злочинці наживаються на біді людей. Про це заявив співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов під час засідання погоджувальної ради.

Він продемонстрував фото оголошень про те, що масок та антисептиків в аптеках немає, а ціни на маски в деяких супермаркетах піднялися в декілька разів.

«Що сьогодні коїться з масками, антисептиками і всім іншим?  Їх просто немає. А якщо є, то ціни захмарні», – зазначив співголова фракції.

«Ви знаєте, в такий час в цивілізованих країнах маски та антисептики роздаються безкоштовно», – зауважив Артур Герасимов.

«Я думаю, всі чули заяву уряду про 10 мільйонів масок. Але де вони? Ви коли їх збираєтеся доставляти до людей?», – додав депутат.

Артур Герасимов зазначив, що в ЗМІ опублікована інформація про те, як понад 900 тон масок були продані за кордон.

«І я тут підтримую колег, які вже згадували інтерв’ю прем’єра Словаччини, яке чув весь світ, що їм пропонували маски за готівку. А коли словаки приготували готівку, партія масок була перехоплена іншою країною», – додав він.

Співголова фракції підкреслив, що після цієї заяви ми не побачили жодної реакції правоохоронних органів.

«Ми вимагаємо негайно проінформувати суспільство і Верховну Раду про відповідальність тих, хто провалив підготовку до протидії епідемії. Бо це є злочинна бездіяльність влади, яка залишила людей сам на сам з епідемією, а зайнята лише політичними переслідуваннями», – заявив Артур Герасимов.

Він підкреслив, що фракція також вимагає від влади терміново забезпечити населення безкоштовними масками антисептиками та безкоштовними тестами на коронавірус, щоб кожен бажаючий міг швидко і безкоштовно це зробити.

«Також вимагаємо не на словах, а на ділі підтримати наших лікарів», – наголосив депутат.

Артур Герасимов також підкреслив, що не вирішується проблема з поверненням українців з-за кордону.

«Ми отримуємо величезну кількість сигналів від українців, які не можуть повернутися додому. Я думаю не тільки ми, а будь-хто в цій залі. Пане Зеленський, мало просто закликати, треба ще професійно це забезпечити. Ви взагалі володієте ситуацією з квитками? Бо квитків просто немає, а якщо вони є, то вони коштують в рази дорожче», – підкреслив він.

«Ви обіцяли кінець епохи жадібності? Так от всі знають, що в критичний для українців за кордоном момент одна вітчизняна авіакомпанія, що належить одному дуже відомому олігарху, підвищила ціни на квитки подекуди в дванадцять разів», – зауважив депутат.

«Ми вимагаємо від влади, щоб негайно з основних європейських країни – Італія, Іспанія, Франція – були вивезені українці, які опинилися в пастці епідемії через бездіяльність і непрофесійність влади. Використовуйте не тільки чартери, а й літаки ДСНД і всі наявні можливості», – додав він.