Микола Княжицький нагадав Венедіктовій, що НАБУ розслідує політичні переслідування ДБР проти Порошенка, а ДБР під її керівництвом продовжило сумнівну практику Труби у справі Федини

Генпрокуратура має захищати дотримання законів і демократію, а не сприяти політичним переслідуванням.

Про це заявив під час обговорення кандидатури на посаду Генпрокурора Ірини Венедіктовоі народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький.

Він висловив сумнів у тому, що людина, яка очолювала скомпрометоване скандалами ДБР, може бути об’єктивною і забезпечити законність в державі.

«Найбільшою цінністю для нашої держави є незалежність і демократія. Навіть пан президент це відзначав, коли казав, що вішати не можна, бо є демократія. Ми знаємо, що зараз НАБУ розслідує справу про політичні переслідування, пов’язані із записами, записаними в кабінеті пана Труби, які засвідчили, що в нашій державі таки є телефоне право і політичне втручання в органи слідства. Ми бачили справу Софії Федини – абсолютно політично вмотивовану, справу політичного переслідування народного депутата», – нагадав Княжицький.

Він запитав у Венедіктової, чи усвідомлює вона відповідальність за свою політичну незалежність Генпрокурора.

«Наскільки ви, як генеральний прокурор, справді будете політично незалежною, наскільки ви не будете виконувати політичних вказівок, особливо зараз, в той час коли обмежені політичні права через карантин, люди не можуть висловлювати свою точку зору?»- наголосив Княжицький.

«На вас дуже висока відповідальність за збереження демократії і відсутності політичних переслідувань», – попередив Княжицький.