Олексій Гончаренко Венедіктовій: саджати треба «своїх» – за Оман, за мільярдні збитки в бюджеті, за протоколи, підписані у Мінську Єрмаком

Призначення Венедіктової Генпрокурором призведе до посилення політичних переслідувань опонентів і захисту представників команди Зеленського від відповідальності.

Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко під час виступу з трибуни парламенту.

«Вимушений перейти на особистості, бо ми розглядаємо персоналію генерального прокурора, бо прокурор має захищати закон і українців. І Феміда має бути незаангажованою, без партквитка «Слуги народу» і не дивитися хто з якої партії. Що ми отримали – Венедіктова була депутаткою від «Слуги». Всі знають, що Зеленський любить, щоб генпрокурор був 1000%-во його людиною Він казав, що Рябошапка «на 100% його хлопець», а тепер він хоче «на 1000% свою дівчину» на посаді. Я цьому не дивуюся, бо насправді завдання перед Венедіктовою… Вона не пройшла відбір на суддю Верховного суду і її пропонують зробити генеральним прокурором. Але кажуть, що це нормально», – сказав він.

Також Гончаренко зазначив, що всі скандали навколо корупційних дій і порушення національних інтересів України з боку «Слуг» лишилися без уваги правоохоронних органів і це неприпустимо.

«Нам пропонують політично ангажовану людину, нам пропонують людину, яка буде керуватися вказівками президента. Тому що в неї два завдання – політичні переслідування і захистити своїх. Ми чуємо прямо в сесійній залі слова про п’ятого Президента і якісь прізвища. Коли надурили людей і в холодильнику пусто, влаштовують шоу», – наголосив парламентар.

«Саджати своїх треба – за Оман, за тютюнову правку – 3 мільярди гривень в економічну кризу викинули. Пан Єрмак, який підписує в Мінську документи, які визнають ОРДЛО. Нам пропонують призначити людину, яка буде захищати своїх», – додав він.

Народний депутат підкреслив, що Венедіктова продовжила політичні переслідування, які розпочав Труба і щодо яких опубліковані в мережі підтверджені експертизою достовірні плівки.

«За три місяці в ДБР Венедіктова не розслідувала жодного факту корупції, тільки слухняно виконувала вказівки президента і продовжила справу Труби. Весь цей час ДБР займалася тільки політичними переслідуваннями – Федина, Звіробій тощо. Ми обираємо генерального прокурора «Слуги», а не країни», – сказав Гончаренко.