Вікторія Сюмар: Третій місяць в світі вирує епідемія коронавірусу, а Україна до неї не готова

Третій місяць в світі вирує епідемія коронавірусу, а в Україні майже нічого немає.

Про це сказала депутат фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар з трибуни парламенту.

 «Що ми бачимо сьогодні? Третій місяць в світі вирує епідемія. Що є в Україні? Немає майже нічого. Лікарні не обладнані, лікарі  не мають засобів індивідуального захисту, не мають банальних масок, не мають антисептиків, вже не кажучи про апарату штучної вентиляції легенів, які є першим необхідним апаратом у разі ускладнення», – сказала Сюмар.

Вона зазначила, що  законопроект про внесення змін до законодавчих актів, спрямованих на запобігання коронавірусу можна розділити на три частини. Перша частина дає відповідь на те, як швидко в цих умовах провести закупівлі.

«Насправді їх треба було проводити ще в січні місяці, коли стало відомо про таку тривожну ситуацію. Це питання до нинішнього і попереднього прем’єрів. Але зараз ми вивели ці закупівлі з- під  дії закону про публічні закупівлі зі збереженням відповідальності. Ми фактично позбавили їх мита і ПДВ. Це дозволить, я сподіваюся, уряду діяти оперативно. Так само ми посилили соціальний захист людей. Ми впровадили в перелік форс-мажору заходи карантину. І тому, якщо хтось буде намагатися розривати договори, то це не може бути зроблено під час карантину, тому що очевидно він тепер нарешті буде підпадати під форс-мажор»,- зауважила депутат.

Сюмар зазначила, що депутати  максимально намагалися захистити людей, яких хочуть виселяти з квартир через брак коштів у зв’язку з тим, що вони не будуть отримувати зарплати.

« І по посиленню кримінальної відповідальності. Це дуже складний компроміс. Ця стаття вже існувала в Кримінальному кодексі, але ми домовилися, і я хочу це під стенограму заявити, що ми будемо змінювати її, будемо робити все спільно, різними фракціями для того, щоб дати інструменти протидіяти інфекції, але не зловживати правами і свободами людей. Це закон про довіру, без довіри ми скотимося в прірву. Давайте мати довіру і виконувати домовленості»,- додала депутат.