Вікторія Сюмар: Закон про протидію коронавірусу допоможе виправити некомпетентну підготовку уряду Зеленського до епідемії

Верховна Рада ухвалила закон, який допоможе протидіяти коронавірусу і виправити помилки уряду Зеленського, який провалив підготовку до епідемії.

Про це заявила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар під час брифінгу у парламенті.

«Законопроект, який ми сьогодні ухвалили є результатом аналізу проблем, які побачили оцінивши ситуацію підготовки країни до коронавірусу. Ми побачили брак дуже багатьох речей, які потрібні і системі охорони здоров’я і на законодавчому рівні для боротьби з такою епідемією, з якою стикнулася не лише Україна, а і весь світ. Україна захищена мабуть найменше з країн Європи, оскільки як Ви бачите навіть базових речей, таких як засоби індивідуального захисту в лікарнях немає, натомість ми бачимо дуже багато скандалів із вивезенням масок респіраторного типу і подібних речей», – сказала вона.

Сюмар підкреслила, що на сьогодні для препаратів і обладнання необхідних для боротьби з коронавірусом, буде застосовуватися окрема скорочена процедура закупівлі.

«Уряд не міг оперативно закупити апарати, особливо апарати штучного дихання, і багато інших лікарських засобів необхідних для лікування хвороби. На них є дефіцит у всьому світі. Проплати потрібно робити 100%-во, а це не передбачено було законодавством. Для цього не можна проводити довгі процедури і на три місяці впровадили тимчасову норму для закупівлі товарів і послуг, які необхідні для протидії цій інфекції – Кабінетом міністрів визначений такий перелік», – зауважила народна депутатка.

Вона також розповіла про кроки, які спрямовані за соціальний захист людей і бізнесу.

«Важливо також захистити бізнес і посилити соціальний захист людей, яких відправляють у відпустку за власний рахунок. Люди не отримують грошей, але змушені платити за комунальні послуги. В цьому законі є звільнення від пені у разі несплати за комунальні послуги, в період карантину, заборонено виселяти людей і бізнес-структури із приміщень у разі несплати оренди, в перелік форс-мажорів впроваджено поняття «карантин запроваджений Кабінетом міністрів України» і це є можливістю посилатися на карантин і деякі договори не можуть діяти через неспроможність бізнесу працювати», – сказала Сюмар.

Представниця «Європейської Солідарності» наголосила, що ініціатива МВС щодо кримінальної відповідальності за зараження іншої людини коронавірусом була відхилена, тому що людина може не знати, що вона є інфікованою, буде впроваджено штрафи за порушення санітарних норм і умов карантину.

«Було дуже багато ініціатив МВС щодо впровадження кримінальної відповідальності за зараження. В результаті дійшли до такого компромісу як посилення  325 статті – за порушення зокрема правил, посилена певною мірою вже наявна в Україні кримінальна відповідальність, а також запровадженні штрафи від 17 до 34 тисяч гривень за порушення правил карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних привал і норм», – підкреслила вона.

Народна депутатка закликала владу не провокувати суспільство до протестів ухвалюючи рішення, які загрожують національній безпеці держави.

«Ці позиції будуть вдосконалені впродовж дії карантину для того, щоб вони давали можливість боротися з епідемією, але не давали можливості зловживати. Наприклад, щоб вони не були задіяні проти масових акцій протесту. Бо є подвійні підходи: з одного боку заклики дотримуватися повністю правил карантину, а з іншого боку бажання провести всі непопулярні, складні і дискусійні рішення», – наголосила політикиня.

«Економіка стрімко змінюється і очевидно що такі питання як про ринок землі треба було б вже приймати з огляду на нову реальність в якій вже живе Україна і світ. Реальність – глибокої економічної кризи, реальність дуже серйозного зниження цін на активи, яких чекає світ», – додала вона.

«Очевидно що цей закон сьогодні буде працювати тільки у випадку якщо буде довіра, довіра до влади, що влада робить все можливе для того щоб протистояти інфекції, а не для того, щоб вирішувати якісь свої питання політичні або економічні», – підкреслила Сюмар.