Будь-які спроби протягнути русифікацію, скориставшись карантином, будемо припиняти – Микола Княжицький

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики не підтримав ініціативу «Слуги народу» Бужанського про навчання мовами національних меншин в школах, яку провладний депутат подав у законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти».

Про це розповів народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький в інтерв’ю телеканалу «Еспресо».

Політик нагадав, що в Україні оголошено карантин і суспільно-політична діяльність громадян обмежена – не можна збиратися більше певної кількості людей, журналісти не можуть брати участі в засіданнях комітетів чи Верховної Ради.

«Позиція «Європейської Солідарності» полягає в тому, що резонансні, суспільно важливі питання не можуть розглядатися в цей час. Оскільки фактично – це є обмеженням прав і свобод громадян», – підкреслив він.

«Ми наполягали на тому, щоб перенести розгляд цього законопроекту, або й взагалі його відхилити по суті», – повідомив представник «Європейської Солідарності».

Микола Княжицький повідомив, що цей законопроект пропонує фактично продовжити насильницьку русифікацію і продовжити викладання у багатьох українських школах російською мовою, що освітня стаття закону «Про мову» і новий закон «Про освіту» звичайно вже припиняє.

«Я хочу подякувати всім членам комітету, які не підтримали цього рішення. Це рішення не було прийняте», – сказав депутат.

«На це є свої аргументи. Ми очевидно поважаємо і дбаємо про національні меншини, тому в законі «Про функціонування і забезпечення української мови як державної» є окремий пункт, який зобов’язує уряд подати законопроект про захист мов національних меншин. Термін вже давно минув. Ми, очевидно, очікуємо на такий законопроект від уряду», – пояснив Микола Княжицький.

Водночас він підкреслив: «Всі спроби, скориставшись карантином, протягнути русифікацію будемо всіляко припиняти».

«При тому, що очевидно ніхто не забороняє викладання російської, як і будь-яких інших мов. І має бути ефективний закон про мови національних меншин – справа уряду такий законопроект подати», – наголосив представник «Європейської Солідарності».