Костянтин Єлісєєв: підписаний у Мінську протокол легітимізує представників ОРДЛО – і це пряма відповідальність Зеленського

Підпис так званих представників ОРДЛО в Мінському протоколі від 11 березня легітимізує окупаційну владу на Донбасі.

Про це написав дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв в колонці на сайті НВ.

«Принциповий аспект підписаного у Мінську протоколу Єрмака-Козака: так звані представники ОРДЛО підписалися (на відміну від Мінських домовленостей від лютого 2015 року) як «уповноважені представники». Ким уповноважені, Москвою?

Згода Києва на такі підписи є неприпустимою і свідчить про некомпетентність», – зазначає радник п’ятого президента Петра Порошенка.

Також він зауважує, що підписаний у Мінську протокол позбавляє Зеленського додаткових можливостей при проведенні переговорів у Нормандському форматі.

«Надання правосуб’єктності незаконним формуванням і визнання РФ посередником, а не стороною конфлікту, є хибним шляхом та докорінно змінює реальність у врегулюванні ситуації на Донбасі, переводячи її у формат внутрішнього конфлікту.

Окрім фактичної легітимізації російської окупаційної влади на території ОРДЛО та виведення Росії у статус посередника, доречно відзначити ще один важливий аспект. Своїми ініціативами Андрій Єрмак значно звужує простір для маневру для Володимира Зеленського у нормандському форматі та штовхає його до політичної кризи в Україні», – наголошує Костянтин Єлісєєв.