Олексій Гончаренко: Метро має працювати, інакше – транспортний колапс і переповнені маршрутки

Метрополітени в Україні мають працювати в штатному режимі, як в інших містах світу, із застосуванням додаткових заходів безпеки.

Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко під час брифінгу.

«Ми зараз під стінами Кабінету міністрів, де ухвалювали рішення про закриття метро в Києві, Харкові, Дніпрі. Я казав, що вони не прорахували наслідки, залишаючи маршрутки, а закриваючи метро. Це призвело до того, що маршрутки, автобуси переповнені і вірус буде ще краще розповсюджуватися, як і будь-які інші хвороби. І найкращі умови для будь-якого вірусу- це переповнені автобуси і маршрутки», – сказав Гончаренко.

Політик підкреслив, що метро працює в усіх містах Європи і США, в яких є спалахи коронавірусу і замість закрити метрополітен влада має забезпечити його безпечну роботу.

«В той же час метро – це набагато безпечніше. В жодному місці Європі, яке сьогодні потерпає від коронавірусу, навіть набагато тяжче ніж Київ, не закривають метро. Ні в Мілані, який – є столицею коронавірусу в світі, ні в Барселоні, ні в Мадриді. Навпаки збільшують кількість потягів, аби менше людей сиділо в вагон, і щоби люди могли цим скористатися», – зазначив він.

«Як сотням тисяч людей сьогодні добратися на роботу. Як добратися робітникам органів держвлади, співробітникам банків, страхових компаній, які, як сказав Зеленський мають працювати. А медикам, які мають лікувати нас, продавцям продуктових магазинів, господарських магазинів, зв’язку, як їм працювати? Як їм добратися на роботу? А працівникам системи водозабезпечення, водоканалів, електрика, мобільний зв’язок?» – звернувся до влади Гончаренко.

Він зазначив, що такі дії свідчать про те, що Зеленський не усвідомлює пасажиропотік Київського метрополітену і лише збільшив загрози безпеці мешканців міст, де є метро.

«Я розумію, що Зеленський себе презентував як президент на велосипеді, потім виявився президентом на кортежі. Він напевно про метро нічого не знає. Київське метро перевозить 1 млн. пасажирів на добу. Ми розуміємо цей обсяг і його просто закрити – це означає кинути мегаполіс в колапс. Це не покращує ситуацію, а погіршує. І з життєзабезпеченням, і поширенням вірусу», – підкреслив парламентар.

«Європейська Солідарність» і я на Кабміні про це казали, на жаль, ніхто не почув. Вчора ми зробили заяву, яку знову не почули. Сьогодні на Кабміні – я буду знову це питання піднімати. І буду казати, ну добре зробили помилку, але її завжди можна виправити. Тому я вважаю, що влада має визнати, що це неправильно і виправити. Повернути метро, збільшити кількість вагонів. Це дуже важливе питання, яке сподіваюсь Кабінетом міністрів розгляне», – наголосив народний депутат.