Якщо правоохоронці будуть зловживати повноваженнями в умовах карантину – це може спровокувати суспільний протест – Ростислав Павленко

Верховна Рада посилила відповідальність за порушення умов карантину, однак це не повинно стати приводом для правоохоронців зловживати своїми повноваженням. Градус напруги в суспільстві зависокий і будь-який тиск на людей спровокує конфлікт. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко в ефірі 5 каналу.

Депутат наголосив, що представники від України 25 березня не повинні нічого підписувати щодо заснування консультативної ради в рамках ТКГ, бо власне це і буде провокацією.

«Щодо 25 числа було висловлено чітку позицію в суспільстві, і є група колег «Слуги народу», які так само висловили позицію проти фактичного визнання суб’єктності окупованих територій»,- зазначив він.

«Тому сподіваюсь у влади вистачить здорового глузду на це не піти, бо якщо вона на це піде, то є  конституційне право громадян виступати. Минулого тижня ми бачили марш добровольців і я думаю, що люди зможуть спокійно зібратися і висловити свою позицію», – сказав Ростислав Павленко.

«Тому дуже не радив би владі бавитися і провокувати реакцію суспільства», – підкреслив представник «Європейської Солідарності».

Щодо закону про посилення відповідальності за порушення правил карантину Ростислав Павленко зауважив, що багато залежить від правозастосування його норм поліцією.

«Перший ліпший випадок зловживання може так само спровокувати дуже негативну суспільну реакцію. Тому так само дуже не радив би ані органам поліції, ані іншим силовим структурам зловживати тими повноваженнями, які вони отримали. Тому що це буде не створення поліцейської держави, як вони можливо сподіваються, а навпаки це спровокує реакцію людей. А градус напруги в суспільстві, градус очікування неадекватних дій з боку влади в суспільстві дуже високий. Тому не провокуйте»», – закликав депутат.

Він зауважив, що в ситуації з боротьбою з розповсюдженням коронавірусу в Україні влада працює не просто з коліс, а наздоганяє у вирішенні багатьох питань.

При цьому він зауважив, що ситуація буде аналізуватися і будуть вноситися зміни в уже прийняті рішення.

«Питання перевезень, питання доставки людей на виробництва, які не можуть зупинятися. Які механізми? І це питання не лише законів, які були прийняті, але й рішень Ради нацбезпеки і оборони… Думаю, варто в поточному порядку переглядати обмеження перевезень і справді знаходити баланс», – додав депутат.

Зокрема він нагадав, що «Європейська Солідарність» виступила зі зверненням до Кабінету міністрів щодо перегляду рішення про закриття метро.