Зеленський послаблює позицію України в переговорах з Росією – Костянтин Єлісєєв

Так звана модернізація Мінських домовленосте обнулить позиції, які раніше були закріплені українськими дипломатами, та несе ризики для національних інтересів України. Про це написав дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв в колонці на сайті НВ.

«Немало писалося про ризики «модернізації» Мінських домовленостей, що просуває Володимир Зеленський, оскільки під цією вивіскою намагаються нав’язати значно слабший документ із серйозними ризиками для національних інтересів України», – підкреслив дипломат.

«Провокуючи чергове обнуління позицій української дипломатії у протидії російської агресії, команда Зеленського традиційно, в маніпулятивній формі, виправдовується, подаючи взаємовиключні пояснення», – зауважив він.

Костянтин Єлісєєв зазначив, що представники влади то говорять, що ніби створення ради є вимушеним кроком виконання Мінських домовленостей, які їм дісталися у спадок, то ніби це тиск з боку західних партнерів, а то й взагалі, мовляв, не варто хвилюватися — це рішення нічого не змінює в мирному процесі.

«Однак, навіть побіжного аналізу рішення про створення консультативної ради достатньо, щоб побачити маніпулятивність пояснень Єрмака, яка, судячи з регламенту її роботи, не така вже й консультативна», – підкреслив він.

Дипломат пояснив, що Україна представляла та відстоювала свою позицію, захищаючи національні інтереси, та змушуючи росіян, в першу чергу, виконувати безпекову частину мінських домовленостей.

«Найперше, будучи безпосереднім учасником нормандського процесу, маю зазначити, що Україна мала повну підтримку французьких і німецьких партнерів на політичному треку. Здійснені Україною законодавчі кроки і запропоновані розв’язки давали чітке розуміння особливостей місцевого самоврядування, амністії, внесення змін до Конституції», – зазначив він.

«Відтак будь-які спроби росіян включити до напрацювання законодавчих рішень так званих представників Донецька і Луганська повністю відкидалися як неприйнятні. А всі наші спільні зусилля — України, ФРН, Франції та США — були спрямовані на примушування РФ до істотного прогресу спершу на безпековому треку». – підкреслив Костянтин Єлісєєв.