Рішення Президії Центральної Ради Політичноі Партії «Європейська Солідарність»

«Європейська Солідарність» усвідомлює загрози, які постали перед Україною у зв’язку з пандемією COVID 19. Ситуація в країні потребує мобілізації усіх зусиль та ресурсів.

Партія підтримує запровадження превентивних заходів влади щодо протидії епідемії коронавірусу. Саме фракція «Європейська Солідарність» наполягала на терміновому проведенні позачергової сесії Верховної Ради з питання протидії епідемії коронавірусу. Ми делегували своїх представників у робочу групу для напрацювання антикризових рішень. Депутати «Європейської Солідарності» проголосували за відповідні антикризові законопроекти. Партія заявляє про свою готовність до спільної конструктивної співпраці з владою і демократичними політичними силами для протидії коронавірусу. Ми готові делегувати депутатів нашої фракції до антикризового штабу, створеного в уряді та в регіонах, залучити наш професійний і фаховий потенціал для напрацювання реалістичних кроків подолання кризи.

Разом з тим ми констатуємо, що влада надто пізно почала реагувати на виклики, які постали у зв’язку із пандемією. Непрофесійні дії призвели до того, що засоби захисту громадян, необхідне обладнання, тест-системи не були вчасно і в необхідній кількості підготовлені для реагування. Особливо скрутною ситуація є в регіонах України. Така кричуща бездіяльність влади протягом трьох місяців, коли вже було достатньо інформації про небезпеки, які несе епідемія в різних країнах світу, створила реальну загрозу  життю і здоров’ю громадян. А економічна криза, яка почалася ще до епідемії коронавірусу через недолуге та непрофесійне управління уряду «нових облич», призвела до ризиків дефолту України.

«Європейська Солідарність» також застерігає владу від бажання, прикриваючись надзвичайними заходами карантину, остаточно сконцентрувати всі повноваження Офісом президента і швидко протягнути незаконні, антидемократичні і відверто капітулянтські рішення та законопроекти. Вважаємо неприпустимим, використовуючи епідемію, невмотивоване обмеження громадянських прав і свобод. Партія звертає увагу всіх демократичних сил в країні, громадянського суспільства на посилення політичних переслідувань учасників Майдану, ветеранів війни проти російської агресії, волонтерів, опозиційних лідерів. Останні кадрові призначення у правоохоронних органах свідчать про те, що Офіс президента зробив свій вибір на користь реваншистів та проросійської «п’ятої колони». Ми застерігаємо владу від спроб вирішити свої політичні задачі за рахунок національних інтересів України.

«Європейська Солідарність» готова, використовуючи свою регіональну мережу партійних осередків, активістів та прихильників, надавати волонтерську допомогу в усіх регіонах України і закликає всіх небайдужих приєднатися до цього руху. Йдеться перш за все про підтримку громадян із групи ризику – це пенсіонери, люди похилого віку, люди з інвалідністю, які потребують безпечної доставки продуктів харчування та ліків. Усвідомлюючи, що на передовій боротьби із епідемією коронавірусу сьогодні перебувають медичні працівники, «Європейська Солідарність» закликає всіх співгромадян згуртуватися навколо підтримки медиків та їхніх родин. Ми маємо вимагати від влади достатніх заходів безпеки медпрацівників, забезпечення лікарень необхідним обладнанням, а людей, які будуть у цілодобовому режимі рятувати життя і здоров’я, – відповідними соціальними гарантіями, транспортом та іншими ресурсами, необхідними для ефективної роботи у надзвичайній ситуації. 

«Європейська Солідарність» наголошує, що тільки консолідовані зусилля всіх політичних сил, громадських рухів, небайдужих громадян дадуть можливість мінімізувати наслідки цієї глобальної кризи.