«Європейська Солідарність» вимагає від влади негайно відновити роботу метрополітенів – Яна Зінкевич

«Європейська Солідарність» продовжує вимагати від влади визнати свою помилку і негайно відновити роботу метрополітенів.

Про це народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Яна Зінкевич сказала у своєму відеозверненні.

«В перший день закриття метро справдилися всі побоювання і прогнози нашої команди про транспортний колапс у столиці міста – мільйонника. Замість посилення безпеки громадян, рішенням про закриття метрополітенів влада навпаки суттєво збільшила ризики зараження. Сотні людей скупчувалися на зупинках громадського транспорту, місцями їхали на роботу у вщент забитих автобусах і трамваях, годинами стояли в заторах. Карантини так не роблять. Саме для уникнення подібних випадків у європейських містах, де вирує епідемія, метро не закривали. «Європейська Солідарність» продовжує вимагати від влади визнати свою помилку і негайно відновити роботу метрополітенів»,- сказала Зінкевич.

«Хочете обмежити пересування – скористайтеся досвідом інших держав. Але не можна блокувати основні транспорті артерії найбільших міст. Замість цього вигадують ще більш дикі заходи. Наприклад, Київпастранс пригрозив звільнити водіїв, які будуть пускати до своїх транспортних засобів більше 10 людей»,- додала депутат.

Вона вважає ще однією бездумною ідеєю влади – зобов’язати всіх пасажирів носити маски.

«Це створює штучну паніку, дефіцит товарів і захмарні ціни на них. Через це без масок залишаються лікарі і пацієнти, яким вони справді потрібні»,- зауважила депутат.

За її словами, багато людей використовують маски неправильно: постійно торкаються, поправляють, носять занадто довго.

«Навіть під час останнього засідання Ради більшість депутатів носила маски неправильно. Все це лише підвищує ризик захворіти, адже збудники переноситься руками ближче до рота і носа, де вони зберігаються і вдихаються. Тому ВООЗ рекомендує носити маски тільки хворим людям та медичному персоналу. Так вони стримують розповсюдження коронавірусу»,- наголосила Зінкевич.

Вона наголосила, що з симптомами навіть в масці не варто виходити з дому, треба терміново зв’язатися з сімейним лікарем. Зінкевич також закликала всіх небайдужих людей допомогти медичному персоналу діставатися до лікарень.

«Коли стало зрозуміло, що влада своїми рішеннями створила транспортне пекло і наразила на небезпеку лікарів і медперсонал, який не може тепер безпечно дістатися до місця роботи, рятувати ситуацію знову взялися волонтери. Вони вигадали ініціативу «Підвези лікаря», коли звичайні автомобілісти допомагають медикам потрапити на робочі місця. Закликаю всіх небайдужих долучатися до цієї акції. Запропонуйте лікарям чи медичному персоналу підвезти їх дорогою до власної роботи»,- сказала депутат.

Зінкевич також нагадала, що напередодні стало відомо про перший випадок зараження народного депутата.

«Фахівці наразі терміново встановлюють коло осіб, з якими контактував народний депутат, для подальшого спостереження та поміщення на самоізоляцію. Хочу спростувати чутки: попри зараження нашого колеги по парламенту, Верховна Рада продовжує працювати в комітетах, як і було заплановано. Наприклад, мій комітет здоров’я нації вирішив працювати в цілодобовому режимі з 18 години 18 березня. Члени комітету залишаються в Києві і продовжують роботу»,- зазначила парламентар.