Коронавірус змінить життя людей і світову економіку – блог Вікторії Сюмар

Covid19 вже дуже скоро сильно змінить наше життя, економіку і цілі країни.

Online сфери дуже різко витіснятимуть offline.

Ми побачимо масу нових стартапів, спрямованих на:

-забезпечення комфортного життя людини в ізоляції;
-розвиток платформ для online конференцій та навчання типу zoom;
-платформ для сфери дозвілля. Кіно, концерти, спортивні змагання ми значно більше станемо дивитися online.
-доставка товарів і замовлення в Інтернеті. Ті бізнеси, хто хоче вижити, негайно налагоджують можливість доставляти свої товари до клієнтів. Дуже ймовірно, що ми до цього швидко звикнемо, і витрачатимемо значно менше часу на походи в магазини потім.

Ми будемо прагнути жити в будинках більше ніж в квартирах, прагнутимемо безпеки, більше перейматимемося автономністю власного житла і його санітарним захистом.

Споживання ставатиме іншим. Індустрія моди віддасть першість індустрії здоров’я. Формула «Краса=Здоров’я» утвердиться остаточно. Красивим буде не одяг, а здоровий організм.

Біотехнології, фармацевтика, медицина – отримають новий імпульс, адже туди спрямують значно більші інвестиції.

Ми, як людство, станемо більше приділяти уваги дослідженням в цій області і можемо зробити новий прорив. І якраз збільшити тривалість життя та спроможність протистояти глобальним епідеміям. Хоча і викликів, тобто епідемій, теж ставатиме більше…

Так, це зона можливостей. Країни, які швидше все проаналізують це і пристосуються до нової реальності, отримають шанс на революційний стрибок у своєму розвитку. І так, епідемії показали передчасність перед вчень про «смерть держави». В епоху глобальних викликів саме від спроможності держав залежить виживання цілих націй.

Рівень розвитку держави будуть оцінювати не лише за ВВП та освітою, туди додадуть критерій про рівень медицини.

Ми йдемо до зміни глобальної економіки. Ліберальна економіка опинилася в кризі, через сприйнятливість до глобальної паніки, екстренну заходів типу закриття кордонів, карантинів і тд.

Очевидно, що економіки багатьох країн стануть більше орієнтуватися на внутрішній ринок…

До речі, сьогодні – день Щастя. Незвично. Бо в таких умовах – щастя – набуває цілком чітких значень, як і обриси нового світу після Covid19.

Формула «Щастя=Здоров’я» стає все більш актуальною. Зміни клімату, глобальні епідемії змінюватимуть і світовий глобальний дискурс – з росту економіки на забезпечення виживання.