«Європейська Солідарність» вимагає від СБУ та уряду з’ясувати, хто несе відповідальність за вивезення масок з України, коли вже було відомо про масштаб епідемії і їх нестачу в країні – Ар‘єв

Ситуація з відсутністю засобів індивідуального захисту від коронавірусу в Україні критична. Протягом останнього тижня неможливо купити маски і антисептики в аптеках, тому що їх немає в наявності. В інтернеті вартість засобів індивідуального захисту підвищилася у 5-10 разів, і звичайний респіратор замість 40 гривень коштує близько 200. В цій ситуації влада проявляє повну бездіяльність. Про це у відеозверненні розповів народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар‘єв.

Обіцянки Зеленського про те, що в аптеках ось-ось з’явиться все необхідне, вже тиждень залишаються обіцянками. Мало того, вчора в соціальних мережах з’явився сюжет одного з іспанських телеканалів про те, як Іспанія завозить з-за кордону маски та респіратори для своїх громадян. У цьому сюжеті чітко видно, що вантаж – це респіраторні маски українського виробництва BUK. Довезти товар до Іспанії – не більше тижня, отже це відбувається в той час, коли діє офіційна заборона на експорт засобів індивідуального захисту, а українські медпрацівники в більшості лікарень не мають достатньої кількості масок. Не кажучи вже про спец костюми.

Ми звертаємося до Служби безпеки України, Державної прикордонної служби і Кабінету міністрів з вимогою надати роз’яснення:
яким чином в Іспанії опинилися українські засоби індивідуального захисту, а також оприлюднити всі документи, які стосуються цього вантажу.

Очевидно, що в будь якому випадку вивезення респіраторних масок є порушенням законодавства. І правоохоронці, і влада мають дати відповідь суспільству – хто нестиме відповідальність, фактично за контрабанду або за пряме порушення законодавчої заборони на вивезення масок.

Протягом останнього тижня в мережі неодноразово були опубліковані фото і відео, які підтверджують факти вивезення масок, респіраторів і дезінфекторів за кордон.  Але тут правоохоронні органи чомусь сліпі і глухи, вони не реагують на ці кричущі випадки очевидної корупції та й просто безвідповідальної байдужості до власних громадян. Все це виглядає як примітивна спроба нажитися на пандемії, яка тримає в страху весь світ. Але комусь біда, а комусь прибутки.

«Європейська Солідарність» переконана, що безпека українців понад усе. Ми вимагаємо від влади негайно забезпечити українців засобами індивідуального захисту і розібратися з мародерами, навіть якщо вони з самої влади, які в критичний для країни час вивозять з України стратегічні товари.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо захистись і перемогти цю загрозу! Тому єднаймось і все буде добре!

І ще раз хочу всіх закликати: такі випробування мають зробити нас добрішими. Самоорганізовуйтесь, допомагайте тим, кому зараз найважче пережити обмежувальні заходи чи перебуває в групі особливого ризику.

Дбайте про себе – дотримуйтеся правил гігієни. И головне – без паніки: зараз потрібне гаряче серце, але холодний розум. Нам ще державу після всього відбудовувати. Тримаймося!