Олексій Гончаренко: Надзвичайний стан – це бажання диктатури, а треба думати про економіку

Надзвичайний стан – це бажання Зеленського влаштувати диктатуру, а треба думати про нашу економіку.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко у своєму відеоблозі.

«Всі чули, що Зеленський хоче ввести надзвичайний стан, його оточення його активно до цього підштовхує. Вони пояснюють, що це вже було зроблено в багатьох країнах Європи. Яка мета надзвичайного стану? Обмежувати масові акції? Вони вже обмежені. Обмежити пересування? Воно вже обмежено. Багато питань, які є в режимі НС, вже реалізовано. А чого ще хоче Зеленський? Цензуру? Заборону страйків? Вимкнути Інтернет і телебачення, щоб люди не знали правди про те, що відбувається в країні? З моєї точки зору, в даній ситуації надзвичайний стан дорівнює диктатурі», – сказав він.

Гончаренко наголосив, що не бачить на сьогодні підстав для введення надзвичайного стану.

«Якщо цифри, які у нас є, правдиві, то про це взагалі несерйозно говорити. Якщо такі цифри через те, що у нас бракує тестів, то все одно я не бачу підстав для того, щоб сьогодні говорити про надзвичайний стан. Треба розуміти, що це і диктатура, і удар по економіці», – додав він.

Він вважає, що чинна влада спочатку «проспала» пандемію – вивозили маски, не закупали тести, апарати штучної вентиляції легень.

«Сьогодні нам розказують про літак з Китаю, вже четвертий місяць епідемії, один літак нарешті щось привіз. І це все було куплено за гроші бізнесменів. Тепер уряд не розуміє чи не хоче розуміти, або вони просто живуть як «інфузорії туфельки» і реагують тільки на прямий дотик. Вони не розуміють, що в економіці просто катастрофа відбувається. На відміну від європейських країн чи США, у нас немає можливості влити трильйон доларів чи 750 млрд євро – як в ЄС. Що Україна може зробити на цьому фоні, ми з вами розуміємо», – зауважив депутат.

Він наголосив, що українська економіка набагато слабша, ніж економіка розвинених країн, тому просто не потягне такі заходи в тривалому проміжку часу.

«Попереду вірус небезпечний, але не менш небезпечні голодні смерті, бунти і мародерство на вулицях. Тому які мають бути заходи? Є шлях Нідерландів. Вони чітко пояснюють свої дії – є шлях не реагувати взагалі на вірус. Так діяла українська влада спочатку. Потім є шлях все закрити. І сьогодні нас до цього підводять. Необхідно виділити вразливі групи, це люди в першу чергу старші 65 років. Цих людей треба максимально обмежити від контактів. Але в групі людей до 50 років летальність становить 1-2 на тисячу. Це теж люди, але у звичайного грипу схожа летальність. Тому закривати повністю життя людей до 50 років не має сенсу. Більше того, ці люди перехворівши в легкій формі, набувають імунітет», – сказав парламентар.

Тому Гончаренко вважає, що треба дати можливість людям від 20 до 50 років жити і працювати. Звичайно, це не мають бути футбольні матчі чи дискотеки, переповнені маршрутки, але жити і працювати, а людей старшого віку треба захистити і забезпечити.

«Тому надзвичайний стан – це тільки бажання диктатури, нам треба сьогодні думати про нашу економіку, нам треба розумно діяти і реагувати на цифри. Якщо дійсно піде перевантаження закладів охорони здоров’я, то на це треба реагувати, запроваджувати більш жорсткі заходи. Це має бути гнучка історія – і працювати і боротися з вірусом, іншого шляху в України немає», – додав депутат.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*