Андрій Парубій: коли в країні криза, треба об’єднуватись і діяти злагоджено

У часи складних викликів перед державою парламент повинен діяти злагоджено, як одна команда. Тільки за таких умов ми зможемо ефективно протидіяти коронавірусу.

Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Андрій Парубій в інтерв’ю телеканалу «Прямий».

«Проекти законів, які приймалися (для підтримки малого і середнього бізнесу- ред.), були узгоджені фактично між усіма фракціями парламенту. Опозиція – «Європейська Солідарність» заявили дуже твердо і відповідально – в час таких викликів, які стоять перед державою і перед нацією, ми повинні діяти злагоджено, як одна велика команда, аби дати відповідь на ці виклики», – зазначив політик.

«Тому, ті закони напрацьовувалися усіма фракціями і шукались компроміси. Були певні моменти, які викликали застереження, зокрема кримінальна відповідальність. Адже вона може трактуватися будь-як правоохоронними органами і в будь-який довільний спосіб. Але, тим не менше, всі фракції ці закони підтримали. Їхня ціль – зменшити навантаження на бізнес», – додав він.

Андрій Парубій зауважив, що в цих законодавчих ініціативах більше уваги приділено великому бізнесу, хоча більш незахищеним наразі є малий та середній.

«І все-таки більший наголос зробили на великому бізнесі, ніж на малому. Хоча саме він потребує більшої підтримки сьогодні. Великий бізнес має певний запас міцності, а малі підприємці здебільшого такого запасу не мають. І для них це може бути складнішим. Але, тим не менше ми домовилися, що і надалі, коли ми будемо бачити, що в тому чи іншому напрямку є необхідність для прийняття рішень, ми оперативно через 150 підписів, або через лист президента збираємо позачергове засідання і ухвалюємо необхідні рішення. Це був перший крок. І парламент продемонстрував злагоджену роботу. Створена робоча група, яка працює постійно. І в цій робочій групі присутні представники від усіх фракцій. І коли ми будемо бачити кризову ситуацію в тому, чи іншому напрямку -ми об’єднано будемо розробляти спільні законопроекти і з ними виходити на засідання Верховної Ради», – підкреслів Андрій Парубій.