Андрій Парубій: Зеленський має чітко відповісти, чи давав директиви на створення так званої «консультативної ради» з представниками ОРДЛО

Зеленський має чітко відповісти, чи давав директиви на створення так званої «консультативної ради» з представниками ОРДЛО. Тому що це рішення  фактично перетворює Росію з агресора на посередника, і за це має бути відповідальність.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Андрій Парубій в інтерв’ю телеканалу «Прямий».

«Ми бачимо, що Україні фактично насаджується та картина світу і оцінки подій в Україні, які вигідні Росії і Кремлю. Що всі ці роки говорив Кремль і Путін? Вони переконували весь світ, що в Україні відбувається громадянська війна, що в Україні після Майдану до влади прийшла войовнича хунта радикалів, яка виступила проти власного народу. І власне громадянська війна в Україні відбувається без втручання Росії, а Росія є з боку. І протягом років путінська Росія намагалася в цьому переконати весь світ»,- сказав Парубій.

Аднрій Парубій наголосив, що за попередньої каденції він як Голова ВРУ і Президент Порошенко, контактуючи з усіма західними лідерами і запрошуючи їх в Україну, показували, що це війна РФ проти України,  підтримували режим санкцій, хоч багато хто і не вірив, що санкції протримаються так довго. 

«Що ми бачимо останні місяці? Ми бачимо, що ця ідеологія кремлівська про те, що в Україні громадянська війна, намагається з усіх сторін насаджуватися нам вже нібито з українських ЗМІ, вже нібито від української влади», – додав Парубій.

«Зовсім недавно я був здивований, коли ми знаходилися в залі і керівництво ВРУ на річницю загибелі наших героїв на Майдані пропонувало вшанувати пам’ять всіх загиблих на Майдані. Розумієте? Коли в апараті хтось ставить на сайт повідомлення, що вшанували загиблих героїв Небесної Сотні, їх змушують це повідомлення зняти, тому що ми говоримо про усіх загиблих. Коли Кондратюк виходить із своєю ініціативою і пропонує вшанувати власне загиблих героїв Небесної Сотні, то депутат Бужанський навіть не піднімається з місця принципово, тим самим демонструє зневагу. Тобто, в чому нас хочуть переконати? Що ми повинні однаково вшановувати і тих, хто вбивав мирних протестувальників і тих, хто був вбитий – героїв Небесної Сотні.

За такою логікою будуть вшановувати всіх, хто загинув на Донбасі – і Гіві, і Моторолу, і Захарченко, і наших героїв», – зауважив депутат.

Він зазначив, що такими діями впроваджують ту картину світу, яку Росія намагається нам нав’язати.

«Крок, який зробив Сивохо, це ще один формалізований крок до цієї картини світу. В чому там ключове питання? Що в цій робочій групі на рівних мають говорити представники терористичних формувань, так званих представників ЛНР і ДНР і України. Росія переходить в статус спостерігачів як Німеччина і Франція, і це фактично повністю кардинально змінює загальне бачення української боротьби за свою незалежність», – сказав Парубій.

Він наголосив, що, якщо Україна визнає, що Росія в процесі є не агресором, а лише спостерігачем, якщо Україна сяде за стіл переговорів із представниками терористичних груп, які мають бути засуджені і нести кримінальну відповідальність, тоді Україна підтвердить російську пропаганду останніх років.

«Тому ця подія є викликом для нас. Треба  чітко поставити питання: чи давав Зеленський директиви на таку позицію для представників Мінської групи. Якщо він не давав директиви – тоді ці люди мають бути негайно відкликані з переговорного процесу в Мінську», – зазначив парламентар.