Фактична коаліція в парламенті «Слуг» Зеленського і прокремлівської ОПЗЖ небезпечна для України – Андрій Парубій

Спільні голосування в парламенті фракції Зеленського «Слуга народу» і прокремлівської ОПЗЖ небезпечні для України, оскільки реалізують політику Росії щодо руйнації нашої держави. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Андрій Парубій в інтерв’ю телеканалу «Прямий».

«Якщо ми подивимось на голосування останнього періоду у Верховній Раді України, то ми побачимо, що дуже часто спільними голосами приймають рішення фракція «Слуга народу» і «Опозиційна платформа». Спільними голосами вони голосували і по відставці уряду, і по відставці Генпрокурора», – зауважив він.

«І ця інформація вже дуже широко відома поміж народними депутатами – що між ними взаємодія і контакт стають все більш тіснішими. Якщо українські сили займають спільні позиції із багатьох питань, то «Опозиційна платформа» і «Слуга нарду» стають все більше і більше союзниками», – додав він.

Андрій Парубій висловив думку, що такий союз може бути нав’язаний та рекомендований з Кремля.

«І це становить особливу загрозу. Особливо зважаючи на те, скільки разів вони повторили, що хочуть вже цієї осені провести вибори на окупованих територіях Донецька і Луганська», – підкреслив член фракції.

«Зважаючи на те, що їм для того, щоб провести вибори потрібні рішення Верховної Ради України – це закон про вибори на окупованих територіях і призначення дати цих виборів – ця спайка стає дуже і дуже небезпечною», – наголосив представник «Європейської Солідарності».

Водночас він відзначив важливість позиції частини депутатів «Слуги народу», де є люди, які були на Майдані, в АТО, які зрозуміли цю небезпеку і демонструють протест проти подібної політики.

«І якби на голосування виходила тільки фракція «Слуга народу», яка має більшість, самостійно вони б голосів не набрали. І власне ця спайка з «Опозиційною платформою», яка неприховано є представником Кремля в українському парламенті, ця спайка з ними робить дуже небезпечний прецедент для прийняття небезпечних рішень Верховною радою України», – зазначив політик.

Він підкреслив, що не має жодних сумнівів, що фракція «Слуга народу» за відсутності власних голосів для прийняття рішення буде добирати голоси в ОПЗЖ.

Депутат додав, що тільки спільні дії і акції протесту патріотів минулої осені стали перепоною для реалізації плану щодо угоди про вибори на окупованих територіях без виконання безпекового компоненту, який міг бути реалізований під час нормандської зустрічі.

За його словами, у разі проведення виборів в ОРДЛО далі Росія буде впливати через ці так звані автономні республіки на прийняття зовнішньополітичних рішень Україна аби заблокувати наш рух до ЄС і НАТО.

«Цей сценарій у м’якій формі, який пробують вести через Сивоху, через своїх публічних спікерів як то вода в Крим, не виконання безпекових умов становить загальну загрозу і це сценарій, який намагаються реалізувати», – сказав він.

Андрій Парубій підкреслив – найбільший цинізм в тому, цей сценарій намагаються реалізувати в час епідемії, в час, коли країна стала перед дуже серйозними і великими викликами.