Тести на коронавірус, надзвичайний стан, спецпропуск в громадський транспорт, проросійські ініціативи «Слуг» і благодійні проекти бізнесу – блог Яни Зінкевич

Відсьогодні столиця ввела жорсткіші обмежувальні заходи. Допуск в громадський транспорт виключно за спец перепустками. Контроль за дотриманням спец-режиму покладено на працівників поліції. Вони перевіряють документи. Здебільшого беруть їх в руки, але не кожен правоохоронець має навіть рукавиці. Оскільки в період епідемії  поліцейські відносяться до «суперпоширювачів» інфекції (у зв’язку з контактом з великою кількістю людей) – носіння маски недостатньо, треба весь комплекс захисних мір.  

Україна нарешті дочекалася партію тестів на коронавірус. Офіційно і досі ніхто не може сказати, що привезли та й кількість. Вже ходять чутки, що приїхало лише 250 тисяч штук, замість обіцяних Зеленським мільйонів. Але за дивним збігом обставин сьогодні МОЗ поміняв протокол визначення наявності хвороби у людини.

Якщо раніше це мала робити спец-бригада карети Швидкої допомоги під час виїзду на дім і одночасно тестувати, як звичайний грип, так COVID-19. То зараз усіх відправлятимуть лише в лікарні. Бригади Швидкої приїжджатимуть виключно на ургентні, тобто критичні випадки. Хоча за досвідом того ж Китаю – подолати епідемію вдалося саме масовим тестуванням громадян. Бо є великий відсоток тих, хто переносить хворобу в легкій формі, але є носіями вірусу. 

В Україні ж з цим рішенням лише ускладнюють людям життя – перевіритися буде ще тим квестом – адже потенційно зараженій людині, треба дістатися до медичного закладу. Швидка цього не зробить – відповідно що? Таксі?

Міністерство охорони здоров’я і надалі показує, що не має чіткого плану подальших дій. Так, очільник МОЗ Ілля Ємець заявив про початок другого етапу боротьби з коронавірусом, який полягає у безпосередньому лікуванні хвороби. Але спочатку локалізація вогнищ вірусу. А ще МОЗ вже обіцяє низький рівень смертності.

При цьому, там спираються на високі показники смертності в Італії, не уточнюючи що в них тестування на коронавірус відбувається повністю у всіх померлих італійців, незважаючи на те, чи була у них підозра на коронавірус, а середній вік померлих: 70-80 років.  

Зараз звертаюсь до тих українців, які повертаються із-за кордону. Дотримуйтесь самоізоляції. Не наражайте на небезпеку оточуючих. Про будь-які підозрілі симптоми повідомляйте своїм сімейним лікарям.

Для вірусу немає значення статус людини – він вже у Верховній Раді України. 3 народних депутати від трьох різних фракцій і груп мають позитивний результат тесту на коронавірус. Бажаю колегам одужання, бо попереду ще багато роботи.

До речі, в суспільстві масово розкручуються думки щодо введення надзвичайного стану. Вже висловився з цього приводу керівник Міністерства Охорони Здоров’я. Піднімалося питання надзвичайного стану і на нараді керівників фракцій парламенту. Позиція «Європейської Солідарності» дуже чітка – ми проти введення Надзвичайного Стану.  

Більше того під прикриттям коронавіруса комітет гуманітарної політики парламенту,  хоче щоб Верховна Рада проголосувала призупинення до кінця року статті 10-ої в законі про телебачення і радіомовлення. А це, до речі, 75-ти відсоткова квота на українську і контроль за дотриманням! 

До кінця 2020-го представники фракції «Слуга Народу», хочуть призупинити квоту на 50% української аудіовізуальної продукції, а частину закону про функціонування державної мови взагалі, за їх баченням, має вступити в дію в липні 2024-го. Ці речі нічого спільного з епідемією не мають. Чіпати дражливі питання зараз – це політичне мародерство.

Коли влада безпорадна, підключається відповідальність бізнесу. Вже непоодинокі приклади допомоги медичним закладам великих корпорацій та фондів. Сьогодні одна з найбільших мереж АЗК в партнерстві з УБЕР оголосила про безкоштовну доставку медичних працівників на їх робочі місця. Всього 20 тисяч поїздок.

Дякуємо бізнесу за небайдуже ставлення до критичної ситуації в країні. Долучитися до допомоги може кожен – соціальна платформа Солідарність – доброта об’єднує підкаже, як можна зробити добро.