Вікторія Сюмар про ефективну боротьбу з коронавірусом: Масове тестування та ізолювання заражених, а не тотальна заборона на пересування всій Україні

Масове тестування на коронавірус та ізолювання заражених людей єдиний ефективний спосіб протистояти розповсюдженню коронавірусу, який застосували азійські країни та США. Тому новий уряд Зеленського має зосередитись на цій стратегії, замість запровадження надзвичайного стану в країні. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар у відеоблозі.

Вона зауважила, що Україна вперше опинилася перед перспективою впровадження надзвичайного стану і про це зараз говорять всі. Народна депутатка  проаналізувала, що таке надзвичайний стан і наскільки ефективно це дозволяє протистояти епідемії  коронавірусу. 

«Правовий режим надзвичайного стану передбачає цілу низку обмежень прав та свобод людини. Насамперед йдеться про обмеження пересування. Фактично мова йде про те, що міста можуть закриватись. Можуть виставлятись блокпости на в’їзді у великі міста та різні населенні пункти там, де буде запроваджено надзвичайний стан. А він найімовірніше буде запроваджений на всій території України. Відбуватиметься в’їзд та виїзд за спеціальними пропусками. Робитимуть це люди на блокпостах», – розповіла Вікторія Сюмар. 

Також, за її словами, йдеться про посилення охорони громадського порядку і особливо про заборону будь-яких масових заходів, наприклад акцій протесту, страйків і тощо.

«Це тотально заборонено на час введення надзвичайного стану в Україні», – підкреслила народна депутатка. 

Крім того, в правовому режимі надзвичайного стану є обов’язкова норма – вилучення майна як у юридичних, так і у фізичних осіб.

«Очевидно, йдеться про те майно, яке потрібно для подолання, насамперед, проблеми – у когось можуть забрати якісь приміщення, якщо там мають бути розміщені лікарні чи щось тому подібне. Але як застосовуватиметься ця норма? Є дуже багато питань. Вона викликає серйозний острах сьогодні у людей», – пояснила представниця «Європейської Солідарності». 

Вікторія Сюмар зазначила, що є й так звані додаткові заходи, які можуть бути впроваджені під час надзвичайного стану.

«Там можуть бути звичайно доречними такі речі як карантин, евакуація людей з окремих місць», – зазначила вона. 

Водночас, народна депутатка підкреслила, що є інші заходи, можливе застосування яких викликає багато питань. 

«Це, зокрема, особливий порядок розподілу. Наприклад, харчових продуктів та товарів першої необхідності. Якщо надзвичайний стан буде впроваджений по причині пандемії, то такі речі як комендантська година не мають права бути застосовані. Це обмеження є, зокрема, у законі», – наголосила представниця «Європейської Солідарності». 

«Не можуть бути застосовані такі обмеження як припинення роботи інформаційних каналів, виготовлення інформаційної продукції і багато інших речей, які можливі, якби це б була не пандемія, наприклад, а воєнний стан, чи якісь терористичні загрози. Це при пандеміях застосовуватися не може», – особливо підкреслила Вікторія Сюмар. 

Народна депутатка пояснила яким чином ухвалюється рішення про впровадження надзвичайного стану в Україні. 

Треба зауважити, що це має бути рішення і указ президента України. Відповідне подання робить Кабмін, і вчора міністр охорони здоров’я Ілля Ємець як член Кабміну вже про це заявив. Далі Верховна Рада впродовж двох діб має зібратися і прийняти рішення. Якщо Рада голосує за це, 226 голосів достатньо, то такі обмеження набувають законної сили», – розповіла вона. 

Вікторія Сюмар наголосила, що надзвичайний стан встановлюється на 30 днів, але може бути продовжений до 60 днів. 

При цьому вона зазначила, що надзвичайний стан в Україні не буде позитивно сприйнятий нашими економічними партнерами.

«Відверто кажучи, це буде дуже поганим сигналом для інвесторів. Тому що на економіку це позитивно вплинути не може», – підкреслила депутатка.

«Такі обмеження руху, такі обмеження між містами, звичайно, це все збиває і виробничі ланцюги, і не дає можливості ефективно переробляти продукцію. Це становить серйозну загрозу для об’єктів критичної інфраструктури. Бо люди дуже часто живуть в одних регіонах, працюють в інших», – зазначила вона. 

«Треба налагоджувати доставку і людей, і продуктів, і товарів першої необхідності. Все це викликає дуже-дуже багато питань, як це все втілити в життя, як це проадмініструвати», – сказала Вікторія Сюмар. 

«Ключове питання, яке би тут мало виникнути, звісно, це питання про те, чи справді всі ці обмеження в’їзду, виїзду, права забирати майно в людей, чи це дасть можливість швидше та ефективніше подолати епідемію коронавірусу», – зазначила представниця «Європейської Солідарності». 

За її словами, досвід країн, які з цим справилися, в першу чергу йдеться про азійські країни Сингапур, Гонконг, Південну Корею, показує, що там пішли трохи іншим шляхом.

«Там справді весь акцент був на тому, щоб виявляти хворих. Тобто мова йшла про те, щоб тестувати і якщо є навіть безсимптомні носії, вони мали бути в ізоляції, аби далі не наражати на небезпеку інших людей, аби не відбувалося зараження і аби зупинити епідемію. На цьому був ключовий акцент. І це дуже швидко дало ефект», – сказала вона. 

Народна депутатка підкреслила, що таким же шляхом пішли і США, тому що там почалося масове тестування. Вона додала, що величезний сплеск кількості виявлених хворих в Сполучених Штатах не означає, що там за цей період часу стільки людей захворіло. Це результати масового тестування – стільки було виявлено близько 14000 людей. Але всі хворі ізольовані і існують спеціальні комп’ютерні додатки, які дозволяють простежити, що людина дотримується правил карантину.

«Такі заходи дають можливість як ізолювати хворих, так і зупинити оцей ланцюг зараження людей», – сказала Вікторія Сюмар.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*