Андрій Парубій: Провокаційні заяви про подачу води в Крим – це спроби перевірити реакцію українського суспільства

Заяви про подачу води в Крим прозвучали від різних представників і фракції Зеленського «Слуга народу», і прем’єра Шмигаля невипадково. Вони намагаються перевірити, як на виконання цієї ймовірної обіцянки Путіну зреагує суспільство. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Андрій Парубій в ефірі телеканалу «Прямий».

«Я думаю, що це, перш за все, невипадкова заява. Тому що протягом кількох тижнів ми цю заяву чули від різних депутатів фракції «Слуга народу» і від прем`єр-міністра. Не може бути такий збіг обставин, що тема, яка не піднімалася роками, яка була очевидною, раптом почала звучати в різних місцях від різних людей», – зауважив Андрій Парубій.

«Я думаю, що це просто одна з тих тем, яка була обіцяна Путіну, і відбувається так зване вивчення – як зреагує суспільство, громадськість, патріотичні сили. Ця заява – спроба відчути, наскільки це рішення можливо провести», – вважає представник «Європейської Солідарності».

Він додав, що дуже чітку позицію зайняли з цього приводу кримські татари, які сказали, що це неможливо і вони вважають це зрадою людей, які борються за визволення Криму від російської агресії.

«Я сподіваюсь, що далі заяв ця влада не піде», – сказав він.

«Стосовно майбутнього Криму я знаю одне – Крим був, є і буде українським. Коли це відбудеться, очевидно, неможливо передбачити тим в термінах», – зауважив депутат.

Політик додав, що не тільки Україна, а й весь світ перебувають у стані великих змін, в тому числі і Росія зараз переживає кризу.

«Свого часу Радянський Союз здавався нездоланним і великим, але впав він дуже швидко, як і будь-які імперії, і це сталось миттєво. І світ навіть не встиг зорієнтуватись, коли Радянського Союзу не стало як явища. Я думаю, що буде день, коли так само розпадеться Російська імперія, яка сьогодні називається Російською Федерацією, бо вона не може існувати надто довго під цією диктатурою і на штучних економічних стимулах, як вона існує сьогодні. І тому питання Криму може вирішитись і само собою одного дня, коли РФ перестане існувати в тій формі і в таких кордонах, як вона існує сьогодні», – зазначив він.

Андрій Парубій підкреслив: «Що важливо для України? Дуже твердо тримати свою позицію – на міжнародній арені, зберігаючи санкції, і з державою-агресором. Ми не можемо йти на жодні поступки. Наші війська не заходили на територію РФ. Це російські війська зайшли в Крим і на Донбас. Нам нема чого в них просити і робити їм послугу. Їхні війська повинні піти з української землі, повинні піти з української держави. І ми на тому повинні дуже твердо стояти».

«Я переконаний, що ми цього доб’ємося. Я переконаний, що Крим буде українським. Окупований Донецьк і Луганськ є українськими і будуть під українською юрисдикцією, як це було і до початку російського вторгнення», – наголосив представник «Європейської Солідарності».