Законопроект «Європейської Солідарності» щодо створення Резервного фонду для протидії коронавірусу зареєстрований у Верховній Раді – Ніна Южаніна

Народні депутати фракції «Європейська Солідарність» зареєстрували проект закону 3258 «Про внесення змін до закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік», який допоможе перерозподілити кошти державного бюджету на протидію епідемії коронавірусу без урізання важливих витрат і захищених статей.

Про це повідомила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна у своєму відеоблозі.

«Ми ніяким чином ми не посягаємося на дії уряду щодо комплексної програми підтримки економіки. Уряд має найближчим часом представити нам новий бюджет України на 2020 рік. Врахувати всі ті заходи, які необхідно зробити для подолання кризи, і нові інструменти для того, щоби надати їх бізнесу для виходу із кризового стану, для подолання кризи в економіці не тільки країни, але і в світовій економіці. Мені здається, що уряд мав створити такий резервний фонд, який давав би можливості зараз якісно, своєчасно виконувати всі функції, щоб профінансувати всі заходи, які повинні бути в країні для того, щоби запобігти виникненню, поширенню та подоланню наслідків коронавірусної хвороби», – сказала вона.

«Мета цього законопроекту – створення такого фонду шляхом переспрямування частини видатків держбюджету 2020 року, тих видатків, які очевидно можуть будуть відкладені на певний час. Або взагалі переглянуті в зв’язку з кризою, яку ми спостерігаємо в Україні та світі. Витрачання коштів з Резервного фонду мають забезпечити заклади системи охорони здоров’я, військових, правоохоронців, рятувальників, працівників комунальних служб медичними засобами, медикаментам, медичним обладнанням та всім необхідним в надзвичайних ситуаціях», – додала політик.

Южаніна наголосила, що ті видатки, які стосуються секторів необхідних для подолання епідемії, скорочуватися не будуть.

«За рахунок яких коштів має формуватись Резервний фонд, який нашим проектом передбачений в розмірі 10 млрд 447 млн грн? Для того, щоб його сформувати, ми проаналізували всі видатки. У нас є розпорядники бюджетних коштів, це ті структури, які найбільш задіяні в подоланні наслідків коронавірусної хвороби і виконують певні функції, без яких ми не можемо обійтися. Тому кошториси цих розпорядників ми не чіпали, вони залишились всі збережені, відповідно до бюджету країни на 2020 рік», – зазначила народна депутатка.

Представниця «Європейської Солідарності» нагадала, що у бюджет міністерства охорони здоров’я закладено програму мета якої боротьба з епідеміями.

«У МОЗ є така програма, як «громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями». Фонд цієї програми складає 3.264 млрд грн. Це так для того, щоб всі наші громадяни і бізнес розумів, чим оперує зараз наш бюджет», – зауважила парламентар.

Також вона підкреслила, що «Європейська Солідарність» пропонує витратити на протидію епідемії коронавірусу кошти, які спрямовані на програми, що неможливо виконати в цьому році, наприклад, перепис населення.

«Продивившись всі інші статті, ми повністю скасували, тобто відмінили на 2020 рік ті кошти, які вже точно не можуть бути використані. Я маю на увазі, наприклад, створення бюро економічної безпеки і перепис населення – це майже 2.5 млрд грн, які не доречно було б використовувати в цьому році. З однієї сторони тому, що цих заходів провести просто не можливо так точно, як і створити цей орган», – наголосила Южаніна.

«Що стосується всіх розпорядників, то ми скоротили певною мірою і в рівній мірі видатки розвитку. Це абсолютно для них не суттєві суми. Мені здається, коли країна подолає цю коронавірусну хворобу, то буде можливість переглянути, в будь-якому випадку і в разі якщо ці кошти не будуть використані повернути в бюджет відповідним розпорядникам для того, щоб вони могли ефективно їх використати», – додала вона.

«Наразі я сподіваюся, що ми всі об’єднаємося навколо такого підходу до змін до державного бюджету і приймемо ці зміни на позачерговому засіданні ВРУ!» – висловила сподівання Южаніна.