Карантин і прості правила гігієни – Яна Зінкевич закликає українців берегтися під час епідемії коронавірусу

Дотримання карантину та виконання простих правил гігієни можуть врятувати українців від зараження під час епідемії коронавірусу. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Яна Зінкевич у відеоблозі.

«Карантин і прості правила можуть врятувати кожного з вас», – наголосила Яна Зінкевич.

Вона підкреслила, що багато людей використовують маски неправильно – постійно торкаються, поправляють, носять занадто довго. «Все це лише підвищує ризик захворіти, адже збудник переноситься руками ближче до рота і носа на маску, де вони зберігаються і вдихаються», – пояснила депутатка.

Яна Зінкевич зазначила, що Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує носити маски хворим або потенційно  хворим людям та медичному персоналу і так званим суперпоширювачам, всім хто контактує з великою кількістю людей – працівникам поліції, Нацгвардії, продавцям, водіям громадського транспорту і тощо.  

«ВООЗ рекомендує як стримувати  розповсюдження коронавірусу. При цьому наголошують, що з симптомами, навіть в масці, не варто виходити з дому – треба терміново зв’язатись з вашим сімейним лікарем та знаходитися на самоізоляції», – сказав народна депутатка. 

Яна Зінкевич нагадала кілька рекомендацій, що робити, щоб уникнути зараження коронавірусом. 

«Часто мийте руки з милом, не менше 20 – 40 секунд. Регулярно дезінфікуйте поверхні ваших мобільних телефонів та гаджетів. Менше використовуйте їх у людних місцях. Тримайте дистанцію від інших людей, щонайменше 1,5-2 метри», – сказала вона.

Також представниця «Європейської Солідарності» порадила громадянам уникати контакту з людьми, які мають симптоми ГРВІ. А в разі появи у перших симптомів ГРВІ обов’язково почати використовувати маску, залишатися вдома і зв’язатися з сімейним лікарем.

Вона також пояснила як безпечно одягати маску: помити і продезінфекувати руки перед одяганням маски; не торкатися маски руками; щойно маска стане вологою – змінити її на нову і не використовуйте повторно; після використання викинути маску в закритий смітник і обробити руки спиртовмісним засобом.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*