Тисячі людей об’єднуються навколо волонтерської платформи «Солідарність» і допомагають своїм співгромадянам у скруті

Тисячі людей об’єднуються навколо волонтерської платформи «Солідарність» і допомагають своїм співгромадянам у скруті

«Європейська Солідарність» по всій Україні реалізовує волонтерські проекти, які допомагають протидіяти поширенню коронавірусу і підготовці лікарень до епідемії. В різних областях партійні активісти доставляють продукти, ліка та інші речі першої необхідності пенсіонерам та іншим людям з групи ризику.

Наймасштабнішим проектом стала інтернет-платформа «Солідарність». В рамках проекту будь-який бажаючий може стати волонтером і виконати поохання людини, яка потребує допомоги. На сайті розміщуються різноманітні заявки про допомогу від осіб, які є в групі ризику або з певних умов не можуть вийти з дому.

«Пройшов перший тиждень роботи проекту нашої платформи «Солідарність». Мені приємно сказати, що ця платформа працює, вона реально потрібна. На неї вже зареєструвалося понад 2 100 волонтерів. Крім того, майже 500 заявок про допомогу, понад 300 з яких вже виконані», – сказав один з ініціаторів проекту, народний депутат Олексій Гончаренко.

На Сумщині партійці ініціювали проект «Солідарність – добро єднає». Вони, зокрема, консультують щодо базових питань про коронавірус і особливості функціонування міста в цей час. Крім цього, волонтери проекту здійснюють доставку продуктів харчування і ліків людям похилого віку, тим, хто не може з якихось причин вийти з дому.

За словами активіста «Європейської Солідарності» Євгена Тітаренка, сьогодні мобільні групи волонтерів виконали вже декілька прохань сумчан.

«Ми допомогли закупити та доставити продукти пану Сергію, який прикутий до інвалідного візка, а тому не в змозі самотужки дістатися найближчого магазину для придбання продуктів. Єднаймося, адже разом ми сильніші!» – закликає волонтер.

У містах і районних центрах на Київщині створюються Волонтерські штаби для допомоги людям під час епідемієї коронавірусу.

Депутат Київської обласної ради від «Європейської Солідарності» Олег Іваненко власним коштом придбав для Броварщини 5 тисяч захисних масок, нітрилових медичних рукавичок, антисептиків, захисних вологостійких костюмів на загальну суму близько 100 тисяч гривень.

«Ми будемо надавати безкоштовно маски, рукавички, дезінфікуючі засоби. Наразі закуплено 5000 масок, більшість з яких ми розповсюдимо на центр первинної медико-санітарної допомоги. Кожен охочий може звернутися по них до свого сімейного лікаря. Також ми закупили багато антисептику, розливатимемо в ємкості. І роздаватимемо – безкоштовно», – зазначив Олег Іваненко.

Крім цього, на Київщині активісти забезпечили медиків міста Українка засобами індивідуальної безпеки і транспортом, а також передали лікарні пульсоксиметри.

«У зв’язку з припиненням транспортного сполучення між районними центрами, містами та селами, питання підвезення медпрацівників стало одним з першочергових. У тому числі, медики Українки, багато з яких живе в навколишніх селах, залишились фактично відрізаними від місця роботи.

Обговоривши цю проблему з Головним лікарем Обухівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, активісти «Європейської Солідарності» оперативно організували для медпрацівників необхідний транспорт», – повідомив депутат Київської обласної ради, в. о. голови Київської ТОП Георгій Цагареішвілі.

На Вінниччині депутат Жмеринської районної ради від «Європейської Солідарності» Валерій Похолюк організував на Браїлівській швейній фабриці пошиття спеціальних костюмів індивідуального захисту для медпрацівників. За кошти районного та міського бюджетів Жмеринська лікарня закупила тканину. Співробітники швейної фабрики «Браїлівчанка» самостійно створили лекала за зразками готової продукції з мережі інтернет. Перші 60 костюмів індивідуального захисту передали для інфекційного відділення місцевої лікарні.

В «Європейській Солідарності» переконані, що об’єднання допоможе українцям пережити епідемію і закликає всіх, в кого є така можливість, долучатися до волонтерських проектів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*