Парламент має у найближчий час розглянути життєво необхідні закони, які стосуються виключно боротьби з коронавірусом та порятунку економіки – Ірина Геращенко

Депутати готові зібратися на позачергове засідання ВРУ за умови , якщо буде чіткий, узгоджений з усіма фракціями порядок денний. Депутати фракції «Європейська Солідарність» вважають, що розглядатися мають тільки стосовно боротьби з коронавірусом і економічної кризи.

Про це співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко сказала у своєму відеоблозі.

«Чи відбудеться позачергове засідання Верховної Ради і чи правда, що депутати начебто бояться збиратися в четвер через загрозу коронавірусу? Це абсолютно не так. Депутати ВРУ, попри те, що четверо наших колег захворіли і перебувають в лікарнях, готові зібратися цього тижня на позачергове засідання, але з однією дуже важливою умовою – має бути чіткий порядок денний, узгоджений напередодні з усіма фракціями, керівництвом фракцій», – сказала Геращенко.

Вона зазначила, що депутати фракції «Європейська Солідарність» наполягають, що в порядку денному мають стояти тільки ті закони, які стосуються боротьби з коронавірусом і епідемії, а також боротьби з економічною кризою, яка накриває країну.

«Я сподіваюся, що завтра відбудеться засідання керівництва парламенту, лідерів фракцій спільно з урядом, де ми обговоримо цей порядок денний. Тому що на сьогодні не існує узгоджених законів, які мають розглядати депутати», – додала Геращенко.

Вона наголосила, що в парламенті працює робоча група депутатів, на якій всі фракції спільно напрацьовують законопроекти що стосуються боротьби з епідемією і економіки.

«Я хочу зазначити, що парламент зараз демонструє такий дух, який був у нас в 2014 році, коли в бік відклали політику, певні розбіжності і об’єдналися заради країни. От в цій робочій групі депутати різних фракцій працюють дуже конструктивно», – зауважила Геращенко.

Вона нагадала, що «Європейська Солідарність» запропоновула законопроект Ніни Южаніної, в якому йдеться про те, щоб перерозподілити кошти з бюджету.

«Так, в усіх трішечки відщипнути з бюджету міністерств і відомств, але направити ці 13,5 млрд грн на боротьбу з коронавірусом. Ми пропонуємо саме на регіони розподілити ці кошти. Уряд не запропонував своєї чіткої економічної програми, як вони збираються виходити з цієї кризи», – сказала Геращенко.