«Європейська Солідарність» перевірила готовність Київщини до епідемії коронавірусу та ініціювала волонтерські проекти – Вікторія Сюмар

«Європейська Солідарність» на Київщині перевірила готовність медичних установ до епідемії коронавірусу та ініціювала низку волонтерських проектів.

Про це повідомила народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Реальна ситуація по протидії Covid19 на прикладі Київської області. В області 13 інфекційних лікарень. Тести поки що завезли в три лікарні – Бровари, Білу Церкву та Бориспіль. Обіцяють в інші лікарні ближчим часом.

Маски та засоби захисту поки що завозять волонтери. Найбільший попит на захисні костюми для лікарів. Оскільки запаси Держрезерву масово вивезли у січні-лютому за кордон, тепер всі чекають, коли прийдуть звідти, закуплені волонтерами значно дорожче… Без захисту медики просто захворіють і лікувати буде нікому. Тому це – пріоритет», – повідомила народний депутат.

Також Сюмар зазначила, що апарати штучної вентиляції легень, які потребують ремонту, буде відновлено за рахунок «Фонду Порошенка».

«Апаратів штучної вентиляції легень критично не вистачає. Навіть при наявності коштів на них шалені черги. «Європейська Солідарність» зібрала інформацію, у лікарнях є 10 Апаратів ШВЛ, які потребують ремонту, цим вже займається Фонд Порошенка. Балони і кисень поки що є. Але необхідно передбачати можливість постійного виробництва кисню», – наголосила парламентар.

Народний депутат підкреслила, що місцева влада виділила кошти на закупівлю обладнання та засобів індивідуальної безпеки необхідного для захисту області від пандемії.

«Місцева влада спрацювала на Київщині максимально адекватно – Киівоблрада ще тиждень тому перерозподілила бюджет і саме на ці 13 інфекційних лікарень виділила 76 мільйонів гривень (при тому що уряд поки що на закупки по всій країні виділив не набагато більше – 100 млн.грн).

Це дасть можливість по швидкій процедурі (ВР дала можливість робити закупки максимально оперативно) закупити необхідне обладнання, засоби захисту, ліжка, зробити швидкі ремонти», – зазначила вона.

«Проблема поки що якраз у дефіциті товарів, які потрібні лікарям і лікарням», – додала Сюмар.

Вона також наголосила, що Київська територіальна організація партії «Європейська Солідарність» і її очільник депутат Київської обласної ради Георгій Цагареішвілі активно включилися у процес підготовки області до епідемії коронавірусу.

«В області також запустили Волонтерський штаб. Окрім допомоги лікарям там збирають дані по самотнім пенсіонерам і налагоджують систему поставки їм продуктів.

Самоорганізація та Солідарність завжди була нашою сильною стороною. Тому все буде добре! Всім – здоров’я», – підкреслила Сюмар.