Микола Княжицький: Замість ухвалення «антиколомойського закону» і отримання кредиту МВФ, влада залишає культуру без фінансування

Влада забирає кошти в культури замість того, щоб ухвалити «антиколомойський закон» про неповернення банків колишнім власникам, а також не виплату їм компенсацій. Ухвалення цієї допомоги дозволить продовжити співпрацю з МВФ.

Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький.

«Міністерство фінансів запропонувало секвестр бюджету. Взагалі, те, що уряд це запропонував з одного боку потрібно, тому що ми в економічній прірві, а з іншого боку вони ж не хочуть проголосувати закон, який вимагає МВФ про неповернення банків їх колишнім власникам, і отримати гроші від МВФ. Вони хочуть далі займатися корупцією, тому найпростіше забрати гроші з культури», – сказав він.

Політик підкреслив, що з культури забирають майже всі кошти, окрім захищених статей, таких як фонд заробітної плати тощо.

«З культури забрали взагалі всі гроші. Всі з Українського культурного фонду, всі з Українського інституту книги, на Держкіно лишили 25 млн. замість 750 млн. Це кошти, які підуть на зарплати і утримання інституцій. Звичайно за тими установами також стоять люди, які там працюють», – зазначив народний депутат.

«Український інститут книги мав програму підтримки закупівлі книг для бібліотек. Всі були задоволені: бібліотеки, письменники, видавництва. Вже в цьому році цю програму скоротили зі 100 до 20 млн., а тепер взагалі скасовують. Можна було б лишити хоч би цю програму», – додав він.

Крім цього, Княжицький нагадав, що ще 2 тижні тому Зеленський заявляв, що за будь-яких умов потрібно захищати культуру, а зараз сам же її по суті знищує.

«Звичайно програми підтримки культурних заходів чи міжнародних виставок, які зараз не відбуваються можна скоротити і використати для потреб економіки. Але є справи потрібні і без яких культури не буде. Ми пам’ятаємо як Зеленський виступав на врученні Шевченківської премії і розповідав притчу про Черчилля, нібито якщо немає культури, то за що ми воюємо. Нібито це сказав Черчилль своєму міністру фінансів під час війни. І ось два тижні тому президент це розповідав, а зараз сам скорочує всі кошти на культуру», – сказав політик.