Олексій Гончаренко направив депутатське звернення президенту Зеленському з вимогою розблокувати роботу вітчизняних розробників тест-систем на коронавірус

Народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко вимагає від президента Зеленського роз’яснень щодо блокування роботи Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ із розробки української тест-системи на коронавірус. Про це він повідомив на сторінці у Фейсбук.

«Влада блокує виробництво вітчизняних тестів на коронавірус, які дешевші за іноземні аналоги», – заявив народний депутат.

Він повідомив, що звернувся до президента Зеленського за роз’ясненням ситуації з тестами на коронавірус.

«Нагадаю, ще в січні Інститут молекулярної біології і генетики НАНУ розробив тест-систему для виявлення Covid-19, яка є дешевшою за іноземні аналоги. Проте запустити масове виробництво тестів не можуть через постійну затримку фінансування», – зазначив він.

«Ситуація пробила дно абсурду, коли тиждень тому співробітників Інституту відправили у відпустку за свій рахунок і лише позавчора почали знову виплачувати зарплату», – також додав Олексій Гончаренко.

«Україна уже давно могла б забезпечити себе тестами на коронавірус і не закупляти їх закордоном. Чому влада блокує роботу Інституту? Це свідомий саботаж чи службова недбалість? Чекаю відповіді від президента», – зазначив представник «Європейської Солідарності».