Петро Порошенко: ми підтримуємо банківський закон, бо він захищає інтереси платників податків

Жоден інвестор, жодна міжнародна фінансова організація не буде вкладати гроші в Україну, якщо буде ризик, що ці гроші виведуть через механізми компенсації колишнім власникам збанкрутілих банків. Фракція «Європейська Солідарність» буде голосувати за так званий банківський закон, який є головною умовою продовження співпраці України з МВФ. На цьому наголосив лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий президент Петро Порошенко після погоджувальної ради. 

«Ми безумовно прийняли рішення підтримувати банківський закон, який гарантує захист інтересів платників податків. Бо ніхто, жоден інвестор світу, жодна міжнародна фінансова організація не надасть Україні кредити, фінансову допомогу, якщо буде ризик, що ці гроші – гроші світових платників податків – будуть виведені з України через механізми компенсації колишнім власникам збанкрутілих банків всупереч рішенням міжнародних аудиторів, всупереч рішень судів. Безумовно, що «Європейська Солідарність» буде стояти на захисті національних інтересів держави і українських громадян», – наголосив Порошенко. 

Він також нагадав, що саме завдяки оздоровленню банківської системи, яке відбулося після 2014 року, сьогодні фінансовий сектор країни має запас міцності. 

«Я хочу наголосити, що навіть ті страшенні випробування, які сьогодні життя посилає фінансово-банківській системі країни, демонструють, що банківська система сьогодні знаходиться в здоровому вигляді. Всі кроки, які робилися в 2014-2019 роках,  очистили банківську систему від проблемних кредитів, які складали до 80 % , і ці гроші в більшості були розкрадені власниками банків. Ми на сьогодні демонструємо, що ми здатні протидіяти викликам, які є», – наголосив Порошенко.