Петро Порошенко: люди стали заручниками некомпетентної влади

В України було набагато більше часу для підготовки до епідемії коронавірусу, ніж в багатьох інших держав, однак некомпетентна влада його згаяла. І тепер українці змушені по всьому світу шукати маски, захисні костюми для медиків та обладнання для лікарень. Про це заявив лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент Петро Порошенко. Він також наголосив, що епідемія стала додатковим фактором для загострення економічної кризи в Україні.

«Рік тому економіка була на підйомі – зростання ВВП було 4,5%, надходження до бюджету перевиконувалися, а на сьогоднішній день де-факто Україну зіштовхнули у прірву. Ми маємо скорочення ВВП і ми маємо позбавлення бюджету джерел надходження. 
Де-факто урядові пропозиції означають секвестр державного бюджету. І на сьогоднішній день ми бачимо, що до цих факторів, на жаль, додалася пандемія», – констатував Порошенко.

«Господь дав Україні набагато більше часу, ніж іншим країнам, але, на жаль, також ми вимушені констатувати, що можливості щодо якісної підготовки до викликів і загроз до захисту людей влада прогавила. На сьогоднішній день бракує всього. Бракує масок, захисних костюмів для лікарів, ліків, апаратів штучної вентиляції легень, тестів на коронавірус. Бракує багатьох позицій, і уже під час пандемії цей дефіцит не скорочено. І волонтери, і меценати шукають по всьому світу і в умовах жорсткої конкуренції пробують завезти обладнання і засоби для того, щоб захистити людей», – зазначив Петро Порошенко.

«Наша команда закупила і везе в Україну 30 тисяч захисних костюмів для українських лікарів, 800 тисяч масок, окуляри. І я твердо переконаний, що люди не повинні бути заручниками некомпетентності влади», – переконаний лідер «Європейської Солідарності». Він наголосив, що фракція налаштована на консолідацію зусиль і необхідність законодавчо забезпечити захист медиків, малозабезпечених українців та порятунок економіки.