Ірина Геращенко: ми в 2014 році врятували країну від дефолту – і знову її рятуємо

Команда Петра Порошенка зупинила розпродаж державної землі і врятувала країну від дефолту. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в програмі «Свобода слова» на ICTV.

«Зараз країна стоїть на порозі дефолту. В дефолт її тягнуть олігархи, для них це дуже вигідно. Це повторення 90-х, коли за п’ять доларів вони зможуть скупити і українську землю. Від дефолту найбільше втратять найбідніші українці, тому що це буде гіперінфляція, буде страшна девальвація гривні, і ми згадаємо страшні 90-ті, коли за тисячу карбованців не можна було купити пляшку молока. Я усвідомлюю, що українці цього не хочуть», – сказала Геращенко.

«Коли зростає безробіття, соціальні потрясіння, наша державницька політична сила робить все для того, щоб зупинити дефолт, не дати олігархам «зеленої влади», які втягли Україну в цю ганьбу за рік лише своєї влади, просто дотягти Україну до такого венесуельського варіанту. Я буду пишатися, що саме «Європейська Солідарність» зупинила продаж української землі. 10 млн гектарів української землі, яку хотіли просто вкрасти олігархи. Це непристойно, неприпустимо і ми цього не допустимо», – додала співголова фракції.

Вона наголосила, що в змінах до бюджету «Слуги народу» намагалися залишити зарплати всім прокурорам, репресивним силовим структурам і при цьому зрізати іншим – освіті, науці.

«Це ми наполягли на тому, щоб Наглядові ради, які мають сьогодні зарплати 300-500 тисяч гривень, щоб вони були знижені до рівня 10 мінімальних зарплат. Так само, щоб були залишені на нинішньому рівні і навіть підвищені зарплати тільки двом категоріям, ключовим для України сьогодні – це наші військові і це наші медики», – зауважила парламентар.

Вона зазначила, що чинна влада показала повну некомпетентність у вирішенні важливих для країни питань.

«Всі ці «нові обличчя», які рік тому просто шахрайськи обдурили українців – що вони будуть скромні, будуть їздити на велосипедах на роботу, будуть там у чомусь розбиратися – показали свою повну некомпетентність.

Так само, як і в 2014 році ми врятували країну від дефолту, так само ми рятуємо країну від дефолту сьогодні», – сказала Геращенко.