Поки Зеленський грається у зміну урядів, ми підготували чіткий план протидії епідемії та дефолту – Артур Герасимов

«Європейська Солідарність» має чіткий план, як полегшити українцям пережити епідемію і коронавірусу, і епідемію непрофесійності та недолугості сьогоднішньої влади. Про це сказав співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов в ефірі телеканалу «Прямий».

Народний депутата підкреслив, що уряд Зеленського втратив три місяці, не займаючись підготовкою країни до боротьби з епідемією, адже вже на початку січня було зрозуміло, що розгортається світова пандемія. І дуже багато країн вже тоді почали підготовку.

«Тому втрачено три місяці, а якщо вже бути точним, то майже 100 днів було втрачено на підготовку протидії епідемії коронавірусу», – додав він.

Співголова фракції при цьому підкреслив, що саме президент Зеленський несе повну відповідальність за всю діяльність уряду, бо саме він безпосередньо впливає на його формування.

«Коли ми говоримо про заміни міністрів, потрібно говорити, що зараз немає окремого уряду, немає зараз монобільшості. Є уряд Зеленського, є монобільшість Зеленського і є відповідальність особисто Зеленського за все, що коїться, за всі ці промахи», – сказав він.

Також Артур Герасимов наголосив, що українська економіка була доведена майже до дефолту ще до коронавірусу.

«Ви подивіться, що коїлося з промисловим виробництвом, з падінням валового внутрішнього продукту, з нашими підприємствами, з наповненням бюджету. Всі показники економіки почали руйнуватися задовго до коронавірусу», – зауважив він.

«Треба було дуже постаратися, щоб за сім місяців так вбити економіку, яку їм передали зростаючою, із переповненим бюджетом, з купою грошей на всіх казначейських рахунках, і з великими золото-валютними резервами», – сказав народний депутат.

За його словами, від новопризначених міністрів не буде залежати прийняття рішень: «Ще раз хочу наголосити – рішення приймає і несе повну відповідальність особисто Зеленський».

Артур Герасимов також звернув увагу, що складна ситуація через запровалдженя карантину і нестабільність в економіці найбільше позначиться на добробуті українців.

«Останнім часом було дуже багато досліджень про те, яким чином вплинула епідемія коронавірусу на фінансовий і економічний стан кожного українського громадянина, кожної української родини. Ви бачили, що запасу міцності у більшості людей – на місяць-півтора. Це означає, що питання не стоїть у тому, що люди підуть і куплять продукти харчування, стоїть питання – чи будуть у них гроші, щоб купити ці продукти харчування», – сказав народний депутат.

Він повідомив, що «Європейська Солідарність» презентувала свій дуже чіткий план із протидії коронавірусу.

«Перше – це захист лікарів, причому у прямому сенсі цього слова. Друге – це захист людей і не тільки медичний, а й економічний. І я вважаю, що зараз терміново треба Держрезерву України купувати продукти харчування для того, щоб ми могли найбільш незахищеним верствам населення безкоштовно їх передавати, коли ситуація буде вже не просто складна, а буде критична. Наступні два пункти – це допомога економіці і допомога місцевому самоврядуванню», – пояснив співголова фракції.

«Хотів би сказати, коли Зеленський бавився із заміною урядів, першим якраз почало виділяти гроші на підготовку протидії епідемії місцеве самоврядування. Тому що воно дійсно на передовій боротьби. І воно зміцніло завдяки реформі децентралізації, коли гроші з Києва були спрямовані на місця», – наголосив Артур Герасимов.

«Але у Зеленського ніхто не звернув на це уваги, що саме місцеве самоврядування почало виділяти гроші більше, ніж Кабінет міністрів. А знаєте, як вони віддячили місцевому самоврядуванню? Вони почали у них забирати гроші», – обурився Герасимов.

Народний депутат нагадав, що саме через це зміни до бюджету, які скорочували фінансування для місцевих бюджетів, не були підтримані.

«Не дивлячись на всі ці помилки, не дивлячись на всю цю недолугість і непрофесійність команди Зеленського і влади Зеленського, країна не винна і люди не винні. І тому «Єврорейська Солідарність» підставляє плече і допомагає сьогодні всім, чим може, для того, щоб якомога легше українські громадяни пройшли цю епідемію і коронавірусу, і епідемію непрофесійності і недолугості сьогоднішньої влади», – зазначив він.