Влада демонструє управлінський хаос і провалює комунікацію з українцями, які мають знаходитись на карантині – блог Яни Зінкевич

На даний момент в світі подолано позначку 750 тисяч хворих на коронавірус, 35 тисяч смертей і всього 156 тисяч одужали. При цьому в Італії і Іспанії впевнено наближаються до позначки 100 тисяч хворих.

Також варто звернути увагу на динаміку кількості підтверджених випадків зараження в світі. Від 0 до 100 тисяч позначка була подолана за 110 днів, від 200 до 300 тисяч за 3 дні, а зараз бачимо статистку від 600 до 700 за 31 годину.

Також варто зазначити що смертність від коронавірусу за добу зараз найбільша серед усіх інфекційних захворювань. За показниками коронавірус обійшов по смертності навіть туберкульоз.

На фоні цієї критичної ситуації зі швидким розповсюдженням хвороби ми стали свідками буквально серіалу зі зміни членів Кабінету міністрів. В другому уряді Зеленського міністр охорони здоров’я Ємець попрацював лише декілька тижнів.

Але його звільнення, так само як і призначення нового міністра Степанова традиційно відбувалось з порушенням. А призначити нового міністра монобільшість змогла лише з другої спроби. Голосів додали, звісно «Опозиційна платформа – За життя». Де-факто, це й є уже нова коаліція.

Ця хаотична чергова зміна керівника міністерства, яке має в цей час працювати чітко, злагоджено та зрозуміло, лише посилює той управлінських хаос, яким Україна зустріла епідемію коронавірусу. Адже, безперечно Ємець це узагалі не той управлінець, якого потрібно було призначати.

Бачимо, що повернення українців з-за кордону також супроводжується скандалами та нерозумінням справжньої небезпеки для життя і здоров’я громадян. Громадяни, які повернулися, безвідповідально відмовляються дотримуватись правил обсервації, наражаючи на небезпеку себе та інших людей. Влада показала тут повну безпорадність, хоч ще нещодавно грала м’язами наскільки вона зможе все забезпечити і впоратись з викликами карантину. Людям не пояснили обов’язковість обсервації завчасно, як і те що правила змінились. Це практика країн які вже борються з епідемією, і ці дії дійсно рятують життя і дозволяють пригальмувати пік розповсюдження коронавірусної інфекції.

Крім того, початок роботи оперативного штабу із подолання наслідків епідемії коронавірусу не є достатньо вчасним. Уряд мав би розпочати його роботу ще з моменту епідемії в Китаї.

За рішенням цього штабу лікарнями першої хвилі визначили 240 закладів по всій території України. Я буду оперативно інформувати про наступні рішення цього штабу.

Сьогодні захист лікарів стає першочерговим пріоритетом, адже до прикладу в Іспанії сьогодні понад 10 тисяч медиків заражені коронавірусом. Нам необхідно захищати лікарів, адже зараз це ще один фронт в нашій країні. І я твердо переконана, що люди не повинні бути заручниками некомпетентності влади.

Наша команда закупила і везе в Україну 30 тисяч захисних костюмів для українських лікарів, 800 тисяч масок, окуляри. Зокрема, «Фонд Порошенка» спільно з партією передали медичне обладнання для лікарень в Києві, Дніпрі, Одесі, Вінниці, Львові, Житомирській і Тернопольській області.

Крім того активісти «Європейської Солідарності» по всіх регіонах організувалися в рамках волонтерського проекту «Солідарність – доброта єднає» та надають допомогу літнім людям, людям в зоні ризику та малозабезпеченим, розвозячи по домівках продукти харчування та необхідні засоби захисту.

Закликаємо всіх не залишатись байдужими та долучатись до волонтерських проектів допомагаючи лікарям, літнім людям та всім, хто зараз потребує допомоги.

Від кожного з нас залежить, як ми пройдемо це випробування. І наша згуртованість потрібна коли ми допомагаємо нашим лікарям, старшим людям, багатодітним сім’ям – тим, хто потребує нашої допомоги.