Співпраця з МВФ, ринок землі і порятунок країни від дефолту – блог Яни Зінкевич про позачергове засідання Верховної Ради

В ніч з понеділка на вівторок Верховна Рада закінчила серію позачергових сесій і ухвалила важливі законодавчі зміни для протидії епідемії коронавірусу і підтримки економіки на період карантинних обмежень.

Влада мала в запасі понад два місяці для підготовки країни до епідемії і могла в спокійному режимі напрацювати і ухвалити усі ці зміни. На жаль, вони вкотре довели, що не вміють діяти стратегічно, а змушені реагувати ситуативно – цим пояснюється три поспіль позачергові сесії в один день і голосування о першій ночі.

Одним з ключових медичних проектів для протидії коронавірусу став закон, розроблений моїм комітетом «Здоров’я нації». Про нього я детально розповідала наприкінці минулого тижня – відео ви можете переглянути на нашому ютуб-каналі.

Тож я не буду знову повертатись до нього, а краще в кількох словах розкажу, про економічний блок питань, передусім для запобігання дефолту в Україні в розпал епідемії.

Чим страшний дефолт, особливо в період карантинних обмежень і великої кількості хворих?

Дефолт фактично паралізує роботу медичної системи. Лікарям нічим платити зарплатню, немає коштів на забезпечення засобів індивідуального захисту, вже не кажучи про закупівлю медикаментів і обладнання для порятунку пацієнтів.

У людей почнуть серйозні фінансові випробування. Адже дефолт – це втрата робочих місць і стабільного доходу, це знецінення гривні і вихід з України іноземних інвестицій. А тепер уявіть, що в таких умовах людина захворіла на COVID-19. Де брати гроші на лікування? Як людей без заощаджень змусити сидіти на самоізоляції?

Тобто, криза економічна поглибила б кризу епідеміологічну. Саме тому парламенту було вкрай необхідно не просто підтримати підприємців, промисловість та найбільш вразливі категорії населення, а й провести реформи для продовження співпраці з МВФ. Звісно, кредит МВФ – не панацея від усіх проблем, спричинених коронавірусом, але він дає шанс вивести економіку з піке, в яке її загнала діюча влада задовго до початку епідемії. Він дає шанс побороти епідемію не за рахунок пенсіонерів, освіти, науки і культури, як нам пропонували нові урядовці, а залишити ці статті бюджету з достатнім фінансуванням.

Перша вимога МВФ – врегулювання певних механізмів банківської діяльності. В народі відомий більше як «антиколомойський» закон. Він дає гарантію, що Приватбанк не повернуть одіозному олігарху та не будуть виплачувати компенсацій за його махінації, які наразі розслідують в США. А отже й кошти МВФ не перетечуть в кишеню головного бенефіціару перемоги Зеленського.

Ми побачили, що далеко не всі «слуги» готові були віддати свої голоси за це рішення – фактично українці стали свідками розвалу монокоаліції, щойно мова зайшла про протидію головному бенефіціару перемоги Зеленського. Тільки завдяки голосам проукраїнської опозиції, в тому числі «Європейської Солідарності» закон все ж ухвалили у першому читанні.

Друга надважлива реформа – земельна.

«Європейська Солідарність» послідовно відстоювала необхідність запуску цивілізованого ринку землі в Україні. Адже відсутність такого ринку обмежує права власників земельних ділянок вільно ними розпоряджатись.

Ми не підтримували перші редакції, запропоновані слугами, бо вони були нашпиговані лобістськими забаганками для місцевих олігархів і не враховували інтереси українських фермерів та селян.

Але коли у Зеленського довели ситуацію до критичної, влада погодилась на ультиматум команди «Європейської Солідарності» і врахували усі найбільш принципові положення в ухваленому законопроекті.

Зокрема, ми домоглися повної заборони на продаж державної землі – усі крики, що у українців забрали і продадуть землю – брехня.

Ми домоглись суттєвого скорочення концентрації землі в одних руках – не більше 100 га, а не 10000га, як нам пропонувала влада. Спочатку купувати землю зможуть виключно фізичні особи – фермери та селяни, а не корпорації, якими вас лякали.

Ніякого продажу землі іноземцям не буде, щонайменше до проведення всенародного референдуму.

Закон набуде чинності лише з 1 липня 2021 року.

Якщо ви порівняєте ухвалену редакцію з попередніми, то побачите наскільки нам вдалось вдосконалити цей закон перед голосування.

Все це дає можливість захистити Україну і кожного українця від дефолту та важких фінансових випробувань у розпал епідемії коронавірусу.

У цей період раджу вам дотримуватись не лише гігієни рук, але й інформаційної гігієни, щоб не ставати жертвами маніпуляцій і залякувань деяких політиків, які насправді захищають інтереси одного відомого олігарха, або Кремля.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*