Ірина Геращенко: «Європейська Солідарність» зупинила аферу «Слуг народу» і домоглася заборони розпродажу державної землі

«Європейській Солідарності» вдалося зупинити грандіозну аферу, яку намагалися провести «Слуги», і домогтися заборони розпродажу державної землі.

Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність Ірина Геращенко у своєму відеоблозі.

«В Україні найродючіші чорноземи, які можуть годувати півсвіту… Донедавна Україна входила до шести найбідніших країн світу, в яких не було обігу, ринку землі – це, зокрема, Венесуела, Північна Корея, Таджикистан.

Що надумали зробити Зеленський і «слуги народу»? Вони хотіли провернути аферу сторіччя, те саме, що в 90-х зробили з великою приватизацією. Пам’ятаєте, коли всім українцям вручили ваучери, і ці ваучери потім не вартували жодної гривні. В той же час олігархи, «червоні директори» розікрали ці підприємства і на тому сколотили свій капітал і стали олігархами», – сказала Геращенко.

Вона наголосила, що «Слуги» задумали такий самий законопроект із землею – намагалися просто розпродати державну землю, дозволити концентрацію по 200 тис. га в одних руках. «Хто може купити 200 тис. га землі? Очевидно, ті ж самі олігархи», – додала вона.

Геращенко зазначила, що «Європейська Солідарність» виступала категорично проти такого законопроекту.

«Ми виступали проти подібного розпродажу, а точніше крадіжки української землі. І ми пишаємося тим, що нам вдалося дотиснути, не прийняти цей закон і заборонити розпродаж державної землі. Натомість прийнято всі наші поправки, всі наші норми. Сьогодні по суті в Україні ухвалено закон про обіг землі. Що це означає? Перше – заборонено продаж державної землі, а це 11 млн га, заборонено продаж комунальної землі сільськогосподарського призначення, заборонено продаж юридичним особам землі, категорично заборонено продаж землі іноземцям, неможливо купувати українську землю росіянам, громадянам країни- агресора, заборонено продаж землі, яка знаходиться в 50-ти км від державного кордону для того, щоб унеможливити будь – які спекуляції з нашим кордоном і будь-які загрози територіальній цілісності, суверенітету і безпеки країни», – зауважила парламентар.

«Також є запобіжники щодо мінімальної вартості землі. І дуже важливо – щодо необхідного створення державного земельного кадастру. Також дуже важливо, що дозволено продаж землі тільки фізичним особам. Цей закон вступає в силу з наступного року, а не в розпал економічної кризи, коронавірусу, як того хотіли «слуги» для того, щоб просто по дешевці так само продати землю. Цей закон захищає українського селянина і фермера, людей, які мають свої паї, і тепер стануть їх власниками. Селяни нарешті стали повноцінними власниками своїх паїв. Українська земля належить українцям і Україні», – додала співголова фракції.