Ірина Геращенко: «Європейська Солідарність» добилася створення цивілізованого ринку землі

Тільки після того, як були враховані принципові пропозиції і зауваження до закону про ринок землі і банківського закону, «Європейська Солідарність» віддала свої голоси за них.

Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі телеканалу «Прямий».

«Ми проголосували за ці закони (закон про банки і закон про ринок землі – ред.) тому, що там були виконані повністю вимоги «Європейської Солідарності» і була врахована наша позиція.

Ми ніколи не змінювали нашу позицію щодо необхідності створення цивілізованого ринку землі, який би захистив селян і фермерів.

Якщо говорити про банківський закон, як кажуть «антиколомойський», то дуже важливо, що ми вимагаємо там закласти норму неможливості будь-яких компенсацій колишнім власникам Приватбанку, щоб українці не сплачували ще кошти колишнім власникам цього банку зі своїх і так бідних бюджетів», – наголосила Геращенко.

«В ухваленому законі про ринок землі заборонено продаж державної землі, там заборонено продаж комунальної землі сільськогосподарського призначення, заборонено продаж землі іноземцям, заборонена спроба аферистів зі «Слуг» концентрувати землю 200 тисяч гектарів в одні руки. Цього не буде», – наголосила народний депутат.

Вона додала, що ухваленим законом про ринок землі дозволено тільки фізичним особам придбати не більше 100 гектарів землі, що по суті це захист фермерів і селян, які сьогодні мають паї.

«Ще вчора Україна входила до клубу шести найбідніших країн, де не було обігу землі. Це Венесуела, Куба, Конго, Таджикистан і Північна Корея. Сьогодні я пишаюся тим, що наші голоси долучилися до того, що Україна увійшла до клубу цивілізованих країн. Тепер важливо, аби ми почали цивілізовано розвивати наше село», – наголосила вона.