Микола Княжицький: кожного, хто приїжджав з-за кордону, треба було обов’язково тестувати на коронавірус

Одна із помилок влади – це відсутність обов’язкового тестування на коронавірус тих громадян, які під час епідемії поверталися із-за кордону. Тоді б в рази була менша кількість інфікованих.

Таку думку висловив народний депутат від «Європейської Солідарності» Микола Княжицький в ефірі телеканалу «Прямий».

«Очевидно, що українська влада не була готова не те що до масового тестування людей, хворих на коронавірус, а й до тестування хоча б тих людей, які повертаються із-за кордону.

Зокрема, Південна Корея і Тайвань саме так і робили. Вони почали не з масового тестування всіх людей, а з масового тестування тих, хто повертався», – зауважив політик.

«У нас президент сказав, що будуть закриті кордони, що до речі не відповідало дійсності, а для автомобілів кордони були відкриті. Люди ж подумали, що кордони взагалі закриваються. І ці тисячі людей побігли на кордон, створили там тісняву і напевно заразили один одного коронавірусом. І, звичайно, їх ніхто ніде не тестував», – додав народний депутат.

На переконання політика, влада мала забезпечити стовідсоткове тестування всіх громадян, які приїздили з-за кордону.

«Масове тестування відбувається не у всіх країнах, звичайно. В Німеччині – це сто тисяч тестів, а в Польщі тисячі тестів. В Ізраїлі також немає масового тестування, але є масове тестування всіх, хто приїжджав. Ми цього не зробили. Тому, я переконаний, що хворих на коронавірус у нас набагато більше, ніж ми думаємо», – зауважив народний депутат.