Микола Княжицький: «Європейська Солідарність» не дала «роздерибанити» державну землю

«Європейська Солідарність» вчинила відповідально і не дала «роздерибанити» державну землю.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький в ефірі «Прямого».

«Закон ухвалений, він ще не підписаний, тому що подали постанови, які мають бути проголосовані в парламенті. Якщо вони не будуть проголосовані, то його підпише голова Верховної Ради, і тоді президент, і він буде вважатися прийнятим», – сказав Княжицький.

Він наголосив, що «Європейська Солідарність» завжди виступала проти приватизації державної землі олігархами в необмежених обсягах

«Ми наполягали на ринку землі за європейською моделлю. Власне, те саме казав МВФ. У нас дуже часто прикривалися МВФ, казали, що це МВФ вимагає ринку землі. Але МВФ ніколи не говорив, який саме ринок він вимагає. І коли вже стала безвихідна ситуація, коли ми зрозуміли, що через економічну кризу, пов’язану з коронавірусом, у нас взагалі грошей немає і підприємства закрилися, і країна, яка воює, на грані розвалу, у нас немає іншого способу як взяти кошти в МВФ. Це не дорогі гроші, це просто врятує Україну і українців, дасть змогу заплатити пенсії пенсіонерам і підтримати тих, хто не працює, бо інакше буде катастрофа»,- зауважив депутат.

Він нагадав, що «Європейська Солідарність» наполягла на тому, що на першому етапі не більше 100 га може бути передано в приватну власність, і лише тих земель, на якій вже люди мають паї.

«Тобто ці люди вже можуть продавати цю землю одне одному, комусь з підприємців, але не більше 100 га. В цей час ми маємо підтримати фермерське господарство, і згодом має бути до 10 тис га, але і державна, і комунальна земля взагалі не підлягають приватизації відповідно до цього закону»,- сказав Княжицький.

Депутат вважає, що це рішення, яке відповідає європейській моделі

«Це наша заслуга, ми цього добилися, ми про це говорили, і коли після цього ОПЗЖ і різні їхні прихвостні, які хотіли, щоб Україна зникла і щоб кредит вона не отримала, бігли до трибуни, ми були горді, що ми політично відповідально вчинили, врятували ситуацію і не дали землю роздерибанити, і до кредиту відкрили двері», – зазначив парламентар.