Генерал Забродський: непрофесіонали з уряду Зеленського залишили без коштів оборонні підприємства

Уряд Зеленського через затягування із затвердженням державного оборонного замовлення залишив без коштів військово-промислові підприємства. Про це написав народний депутат фракції «Європейська Солідарність», генерал-лейтенант Михайло Забродський у Фейсбук.

«Шостий рік Збройні сили і решта силових відомств героїчним зусиллями захищають Україну. Шостий рік волонтери, бізнесмени, конструктори, вчені, всі небайдужі люди докладають титанічних зусиль для того, щоб наші військовослужбовці були оснащені всім необхідним», – зазначив він.

«Одночасно державне оборонне замовлення з грудня 2019 року «успішно» мандрує між кабінетами посадовців Міністерства оборони України, Міністерства економіки та РНБО», – зауважив депутат.

Михайло Забродський підкреслив, що через незатвердження державного оборонного замовлення залишаються без грошей оборонні підприємства.

«На весь цей час призупинено фінансування значної частини державних підприємств зі складу «Укроборонпрому». Більшість з них вимушені фінансово балансувати на межі виживання, втрачаючи першість у впровадженні новітніх технологій і кваліфіковані кадри», – підкреслив він.

Представник «Європейської Солідарності» зауважив, що проект державного оборонного замовлення було розглянуто Комітетом ВРУ з національної безпеки, оборони та розвідки декілька тижнів тому.

«Після розгляду проект документу отримав більше двох десятків різноманітних зауважень і був відправлений на доопрацювання. Тим не менше, це не перешкоджало фінансовому забезпеченню ДОЗу по статтях, які не викликали питання», – пояснив депутат.

При цьому він додав, що немає жодних пояснень майже тримісячна відсутність відповідного фінансування для, наприклад, державного концерну Укроборонпром.

«Питання до спеціалістів із чергової «професійної» владної команди – чи не здається вам, що саме так і втрачається час, головний ресурс у збройній боротьбі і забезпеченні обороноздатності нашої держави?» – резюмував Михайло Забродський.